Søndag kl. 1900 tager kvinderne hul på 3. runde. TV3 Sport 2 er med fra 1930. Hos herrerne spiller Federer, Nadal, Wawrinka og øvrige seedede i nederste halvdel deres første kamp

I modsætning til de første dage af transmissionerne fra kvindernes turnering i Indian Wells er TV3 Sport 2 søndag næsten med fra start, når der tages hul på 3. rundes WTA kampe i øverste halvdel.
Der skal dog lige færdigspilles en fodboldkamp, inden TV3 Sport 2 fra kl. 1930 formentlig viser Heather Watson (billedet) vs. Agnieszka Radwanska, som påbegyndes kl. 1900 på Stadium 2.

Næste WTA kamp på samme bane bliver Garbine Muguruza vs. Karolina Pliskova, som formentlig også bliver vist på TV3 Sport 2, som uden tvivl derefter viser 3. kamp på Stadium 1 Serena Williams vs. Zarina Diyas.
Da TV3 Sport 2 ifølge TV-guiden viser 4 kampe og forventes at slutte transmissionen kl. 0300, kan natteravnene formentlig også følge 4. kamp på Stadium 2 Svetlana Kuznetsova vs. Sloane Stephens.

Nattens sidste WTA kamp Simona Halep vs. Vavara Lepchenko spilles kl. 0430, og den kan derfor ikke følges på TV3 Sport 2, men alle WTA kampe kan følges på Tennistv.com.
C More Extreme viser 3 WTA kampe fra kl. 1900.

43   Watson, Heather (GBR) vs. [7] 8   Radwanska, Agnieszka (POL) søn 1900cet ST2 Tennistv
[10] 11   Safarova, Lucie (CZE) vs. [23] 27   Svitolina, Elina (UKR) søn 1900cet ST4 Tennistv
[19] 22   Muguruza, Garbiñe (ESP) vs. [14] 15   Pliskova, Karolina (CZE) søn 2. match ST3 Tennistv
[27] 31   Bacsinszky, Timea (SUI) vs. [8] 9   Makarova, Ekaterina (RUS) søn 2. match ST 4 Tennistv
[1] 1 WC Williams, Serena (USA) vs. [28] 32   Diyas, Zarina (KAZ) søn 3. match ST1 Tennistv
[12] 13   Suárez Navarro, Carla (ESP) vs.   41   Pavlyuchenkova, Anastasia (RUS) søn 2200cet ST4 Tennistv
[22] 26   Kuznetsova, Svetlana (RUS) vs.   42   Stephens, Sloane (USA) søn 4. match ST2 Tennistv
[3] 3   Halep, Simona (ROU) vs. [26] 30   Lepchenko, Varvara (USA) man 0430cet ST1 Tennistv

I nederste halvdel af lodtrækningen hos herrerne afvikles 2. runde, hvor de seedede træder ind i turneringen.
C More Tennis er med fra starten kl. 1900, mens Canal8 Sport først træder til kl. 2300.
Nedennævnte kampe afvikles på Stadium 1-4, hvor der er TV-dækning, men Tennistv viser ikke ATP kampen på Stadium 4

[31] 33   Chardy, Jeremy (FRA)   vs.   47   Young, Donald (USA)   søn 1900cet ST1 Tennistv
  40   Dolgopolov, Alexandr (UKR)   vs. [29] 32   Giraldo, Santiago (COL)   man 1900cet ST3 Tennistv
  36   Kyrgios, Nick (AUS)   vs. [11] 11   Dimitrov, Grigor (BUL)   søn 2. match ST1 Tennistv
[6] 6   Raonic, Milos (CAN)   vs.   49   Bolelli, Simone (ITA)   søn 2. match ST2 Tennistv
[7] 7   Wawrinka, Stan (SUI)   vs.   101   Haase, Robin (NED)   søn 3. match ST2 Tennistv
  57   Sock, Jack (USA)   vs. [33] 34   Muller, Gilles (LUX)   søn 3. match ST3 Tennistv
  63   Schwartzman, Diego (ARG)   vs. [2] 2   Federer, Roger (SUI)   søn 4. match ST1 Tennistv
[21] 24   Karlovic, Ivo (CRO)   vs.   44   Johnson, Steve (USA)   søn 4. match ST3 Tennistv
[13] 14   Simon, Gilles (FRA)   vs.   88   Jaziri, Malek (TUN)   søn 4. match ST4
  134   Sijsling, Igor (NED)   vs. [3] 3   Nadal, Rafael (ESP)   man 0300cet ST1 Tennistv
  50   Stakhovsky, Sergiy (UKR)   vs. [9] 9   Berdych, Tomas (CZE)   man 0100cet ST2 Tennistv
[17] 18   Robredo, Tommy (ESP)   vs.   91   Golubev, Andrey (KAZ)   søn 5 match ST3 Tennistv