Ved Wimbledon Grand Slam turneingen i London er nedenstående mandagens kamp-program, med Singles kampe og Frederik Nielsen’s doubles kamp.
TV3 Sport 1 og Viaplay.dk viser Caroline Wozniacki’s kamp fra ca. kl. 14:30 cet
Da der er en herre kamp før Caroline’s kamp, er det ikke let at forudsige start tiden…

De vil nok prøve deres bedste på også at vise Frederik Nielsen’s kamp på TV3 Sport 1.
Viaplay.dk viser kampe fra Center Court, Court No.1, Court 2, Court 3 og Court 16 i dag.

Dagen kamp-program på udvalgte baner:

CENTER COURT 14:00 cet
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
1 Serena Williams (USA) [1] v Venus Williams (USA) [16]
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
2 Ivo Karlovic (CRO) [23] v Andy Murray (GBR) [3]
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
3 Roberto Bautista Agut (ESP) [20] v Roger Federer (SUI) [2]

Center Court kampene vises efter deres plan alle på TV3 Sport 2 fra kl. 14:00

NO.1 COURT 14:00 cet
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
1 Maria Sharapova (RUS) [4] v Zarina Diyas (KAZ)
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
2 Stan Wawrinka (SUI) [4] v David Goffin (BEL) [16]
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
3 Novak Djokovic (SRB) [1] v Kevin Anderson (RSA) [14]

C More Tennis starter her kl. 12:30 med at vise fra Court No. 2…

NO.2 COURT 12:30 cet
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
1 Richard Gasquet (FRA) [21] v Nick Kyrgios (AUS) [26]
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
2 Caroline Wozniacki (DEN) [5] v Garbine Muguruza (ESP) [20]
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
3 Tomas Berdych (CZE) [6] v Gilles Simon (FRA) [12]

NO.3 COURT 12:30 cet
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
1 Coco Vandeweghe (USA) v Lucie Safarova (CZE) [6]
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
2 Agnieszka Radwanska (POL) [13] v Jelena Jankovic (SRB) [28]
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
3 Marin Cilic (CRO) [9] v Denis Kudla (USA)

COURT 12 12:30 cet
GENTLEMEN’S SINGLES – FOURTH ROUND
1 Vasek Pospisil (CAN) v Viktor Troicki (SRB) [22]
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
2 Victoria Azarenka (BLR) [23] v Belinda Bencic (SUI) [30]

COURT 18 12:30 cet
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
1 Olga Govortsova (BLR) v Madison Keys (USA) [21]
LADIES’ SINGLES – FOURTH ROUND
2 Timea Bacsinszky (SUI) [15] v Monica Niculescu (ROU)
GENTLEMEN’S DOUBLES – THIRD ROUND
3 Bob Bryan (USA) [1]/Mike Bryan (USA) [1]
v Mate Pavic (CRO)/Michael Venus (NZL)

COURT 16 12:30 cet
LADIES’ DOUBLES – THIRD ROUND
1 Casey Dellacqua (AUS) [9]/Yaroslava Shvedova (KAZ) [9]
v Karin Knapp (ITA)/Roberta Vinci (ITA)
LADIES’ DOUBLES – THIRD ROUND
2 Cara Black (ZIM)/Lisa Raymond (USA)
v Alla Kudryavtseva (RUS) [11]/Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) [11]
LADIES’ DOUBLES – THIRD ROUND
3 Bethanie Mattek-Sands (USA) [3]/Lucie Safarova (CZE) [3]
v Jarmila Gajdosova (AUS)/Ajla Tomljanovic (AUS)
GENTLEMEN’S DOUBLES – THIRD ROUND
4 Jonathan Marray (GBR)/Frederik Nielsen (DEN)
v Ivan Dodig (CRO) [2]/Marcelo Melo (BRA) [2]

Link til fuld kamp program:

http://www.wimbledon.com/en_GB/scores/schedule/schedule15.html

De fleste af dame og herre Singles kampe vises også på Bet365 og Unibet, med forbehold for ændringer, da flere eller færre kampe kan vises, det kan skifte fra dag til dag.