Ved Wimbledon vises mændenes Semi-finaler på TV3 Sport 1 og Viaplay.dk fra kl. 14:00 dansk tid.

CENTER COURT 14:00 cet
GENTLEMEN’S SINGLES – SEMI-FINALS
Novak Djokovic (SRB) [1] v Richard Gasquet (FRA) [21]
GENTLEMEN’S SINGLES – SEMI-FINALS
Andy Murray (GBR) [3] v Roger Federer (SUI) [2]

Fra deres program ser det ud til at Viaplay.dk stadig vil vise fra Bane 1 og Bane 3.
Men med forbehold til at de stadig viser det.

NO.1 COURT 14:00 cet
LADIES’ DOUBLES – SEMI-FINALS
Martina Hingis (SUI) [1]/Sania Mirza (IND) [1]
v Raquel Kops-Jones (USA) [5]/Abigail Spears (USA) [5]
SNR. GENTLEMEN’S INV. DOUBLES
Jeremy Bates (GBR)/Chris Wilkinson (GBR)
v Joakim Nystrom (SWE)/Mikael Pernfors (SWE)
MIXED DOUBLES – SEMI-FINALS
Mike Bryan (USA) [1]/Bethanie Mattek-Sands (USA) [1]
v Leander Paes (IND) [7]/Martina Hingis (SUI) [7]

NO.3 COURT 12:30 cet
GENTLEMEN’S INVITATION DOUBLES
Albert Costa (ESP)/Fernando Gonzalez (CHI)
v Jamie Baker (GBR)/Fabrice Santoro (FRA)
LADIES’ DOUBLES – SEMI-FINALS
Timea Babos (HUN) [4]/Kristina Mladenovic (FRA) [4]
v Ekaterina Makarova (RUS) [2]/Elena Vesnina (RUS) [2]
LADIES’ INVITATION DOUBLES
Chanda Rubin (USA)/Sandrine Testud (FRA)
v Jana Novotna (CZE)/Barbara Schett (AUT)
MIXED DOUBLES – SEMI-FINALS
Robert Lindstedt (SWE)/Anabel Medina Garrigues (ESP)
v Alexander Peya (AUT) [5]/Timea Babos (HUN) [5]

I dag torsdag viste C More Tennis Junior kampe fra Bane 18, de viser nok fra enten Bane 12 eller Bane 18. Men hold øje med CMT i morgen fredag, de kan skifte til en hel anden Bane…

COURT 12 12:30 cet
BOYS’ SINGLES – SEMI-FINALS
Mikael Ymer (SWE) [12] v Patrik Niklas-Salminen (FIN)
GIRLS’ SINGLES – SEMI-FINALS
Sofya Zhuk (RUS) v Viktoria Kuzmova (SVK)
LADIES’ INVITATION DOUBLES
Andrea Jaeger (USA)/Andrea Temesvari (HUN)
v Magdalena Maleeva (BUL)/Rennae Stubbs (AUS)
NOT BEFORE: 17:00 cet
LADIES’ INVITATION DOUBLES
Martina Navratilova (USA)/Selima Sfar (TUN)
v Lindsay Davenport (USA)/Mary Joe Fernandez (USA)

COURT 18 13:00 cet
BOYS’ SINGLES – SEMI-FINALS
Taylor Fritz (USA) [1] v Reilly Opelka (USA)
GIRLS’ SINGLES – SEMI-FINALS
Anna Blinkova (RUS) [12] v Vera Lapko (BLR)
BOYS’ DOUBLES – QUARTER-FINALS
Taylor Fritz (USA) [1]/Michael Mmoh (USA) [1]
v Geoffrey Blancaneaux (FRA)/Aziz Dougaz (TUN)
GIRLS’ DOUBLES – QUARTER-FINALS
Miriam Kolodziejova (CZE) [1]/Marketa Vondrousova (CZE) [1]
v Anna Blinkova (RUS) [7]/Olesya Pervushina (RUS) [7]