Trods det triste vejr, så blev der sat navne på semifinalisterne.

I dagens kvartfinaler var der adskillige overraskende resultater

I U12 pigesingle forløb kampene således:
(Tallene i parentes angiver seedning, mens (K) markere en spiler spillede sig gennem kvalifikation)

(1) Sille Larsen, Fruens Bøge – (K) Karoline A. Ken, KB 6/3 6/3
(8) Johanne Svendsen, Kolding – (4) Cirkeline L. Lundberg, HIK 6/3 6/1
(7) Divine Iheme, KB – (3) Victoria Andersen, Randers 6/0 6/3
(6) Ella N. Dyssegaard, Skovshoved – Olivia Thieme, KB 6/4 6/4

U12 drengesingle:
(1) Arthur Linck, KB – Nicolas L. Andresen, HIK 6/0 6/1
(4) Caspar Mikkelsen, B 93 – Dragos Giugiteanu, Farum 6/2 6/4
Elliot Heine, Lyngby – (3) Jens-Ulrik Nygaard, Gentofte 3/6 6/3 6/3
(2) Asger Emil Ildor, Skovshoved – Matias A. Lindner-Rasmussen, HRT 6/2 6/0

U14 pigesingle:
(7) Alisha Hussain, Hillerød – (1) Camilla F. Jensen 6/4 6/0
(8) Mille Elsborg, Roskilde – (4) Jacqueline Tully, Hvidovre 6/4 6/1
(6) Martha-Elisa Stemann, HIK – Amalie Piculeil, Lyngby 6/1 6/2
(2) Clara Tauson, Gentofte – Ida Hasselbalch, HRT 6/0 6/3

U14 drengesingle:
(1) Eric Vanshelboim, KB – (7) Oskar N. Poulsen, Gentofte 6/2 6/3
(4) Emil O. Jensen, Fruens Bøge – Lucas Oliversen, Lyngby 6/2 6/2
(3) Niels H. Korsgaard, Fruens Bøge – (5) Mads Tagesen, Århus 1900 6/2 6/3
(6) Carl Emil Overbeck, HIK – (10) Noah S. Holmvang 6/0 6/3

U16 pigesingle:
(1) Rebekka Hillingsø, KB – (5) Karoline Laursen, Greve 2/6 6/3 6/2
(3) Sofia N. Samavati, Hillerød – (8) Helena Steenberg, Lyngby 6/2 6/2
(4) Josefine Axelsen, Skovbakken – (K) Sofie. O. Herr, HIK 6/1 6/1
(7) Linnea Fristam, Lyngby – (2) Ida E. S. Krause, KB 6/1 6/4

U16 drengesingle:
(1) Patrick kristensen, Skovbakken – Anton L. Davidsen, Skovshoved 6/3 6/2
Anders Toftgaard, Lyngby – (4) Marcus Løvstad-Gebauer, Lyngby 6/2 7/6
(3) Martin N. Knudsen, Holbæk – (7) William Gormsen, KB 5/7 7/6 6/4
(2) Alexander Schou, Lyngby – Jesper A. Jørgensen, Skovshoved 6/4 4/6 6/4

U18 pigesingle:
(8) Emilie K. s: Hansen, KB – Emilie V. Håkansson, HIK 6/4 2/6 6/2
(3) Sille Tranberg, Hvidovre – (11) Vanessa Timm, Fruens Bøge 6/2 6/0
(4) Emma Tranberg, Hvidovre – (6) Sofie A. Mønster, HIK 6/4 4/6 6/4
(2) Frederikke Svarre, KB – (7) Sidsel D. pehrsson. Århus 1900 6/1 6/2

U18 drengesingle:
(8) Adam Larsen, Fruens Bøge – (9) Juliue Gormsen, KB 2/6 7/6 6/2
(4) Tobias Lentz, Skovbakken – Kristian Uldbjerg, Skovbakken 6/3 6/1
(5) Kasper Elsvad, KB – Jeff Sørensen, Roskilde 7/6 4/6 7/5
(2) Nikolaj Katic, KB – (6) Christopher Wejs, Sønderborg 6/1 6/1

Semifinaler spilles fredag fra kl. 9.00