Masters 1000 i Monte Carlo betød hidtil højeste rangering til Fabio Fognini samt større avancement for Dusan Lajovic og kvalspiller Lorenzo Sonego. Desuden farvel til top 100 for Tomas Berdych

De fleste ændringer i top 100 på ATP-ranglisten skyldes resultaterne fra Monte Carlo, som var ugens eneste ATP-turnering, men til gengæld var der større point i spil, da turneringen er i Masters 1000 kategorien.
Finalesejren betød at Fabio Fognini (ITA) optjente 1000 point, og derved med et avancement på 6 pladser opnåede sin hidtil højeste rangering som no. 12.

Dusan Lajovic (SRB), der var modstanderen i finalen og optjente 600 point, halverede til gengæld sin rangering med et spring på 24 pladser til no. 24, men ugens absolutte højdespringer blev 23-årige Lorenzo Sonego (ITA), der tabte i kvartfinalen til Lajovic, efter at han forinden havde været igennem kvalifikationen og i de første runder havde vundet over Andreas Seppi (ITA), Karen Khachanov (RUS) og Cameron Norrie (GBR), hvilket i alt indbragte 205 point og et avancement på 30 pladser til en rangering som no. 66, hvilket er karrierens hidtil højeste.

View this post on Instagram

#viking#montecarlo2019#mizuno

A post shared by Lorenzo Sonego (@lorenzosonego) on

Kigger man ned ad ranglisten og holder øje med de nedadgående pile, falder det i øjnene, at Grigor Dimitrov (BUL), der sidste år var fast inventar i top 10, fortsætter rutsjeturen ned ad ranglisten, hvor han faldt 15 pladser til en rangering som no. 43.

Day Six - Nitto ATP World Tour Finals
2017 Getty Images – Grigor Dimitrov ved ATP Finals 2017

33-årige Tomas Berdych (CZE) har i en lang en årrække været sikker top 10 repræsentant, men på den seneste rangliste er han gledet helt ud af top 100 til en beskeden placering som no. 101.
Måske synger Berdych snart på sidste vers, og derfor benyttes lejligheden til at følge op på en opfordring til at hylde veteranen ved at vise en række af hans bedste point i karrieren.

 


U17/22.4: Premier Stuttgart, International Istanbul, 125K Anning, W80 Charlottesville
U18/29.4: International Rabat, International Prag, W100 Charleston, W80 Gifu, W60 Wiesbaden
U19/6.5: Premier Mandatory Madrid, W100 Bonita Springs, W80 Cagnes-sur-mer, W60 Luan, W60 Fukuoka
U20/13.5: Premier 5 Rom, W100 Trnava, W60 La Bisbal, W60 Saint-gaudens, W60 Kurume
U21/20.5: Kval French Open, International Strasbourg, International Nürnberg
U22/27.5: French Open (1)
U23/3.6: French Open (2), 125K Bol, W100 Surbiton, W60 Torun, W60 Brescia
U24/10.6: International Nottingham & s’Hertogenbosch, W100 Manchester, W60 Rom, W60 Barcelona

Links til WTA Entry-lister: Tennisteen.it, Coric.top, Tennisforum.com

WTA top 100 – pr. 22. april 2019 ‘

Rk Spiller Point U17 U18 U19 U20 U21 U22
1 Naomi Osaka 5967 Stut Madr Rom FO
2 Simona Halep 5782 Stut Madr Rom FO
3 Petra Kvitova 5645 Stut Madr Rom FO
4 Karolina Pliskova 5580 Stut Prag Madr Rom FO
5 Angelique Kerber 5220 Stut Madr Rom FO
6 Elina Svitolina 5020 Madr Rom FO
7 Kiki Bertens 4640 Stut Madr Rom FO
8 Sloane Stephens 4386 Madr Rom FO
9 Ashleigh Barty 4275 Madr Rom Stra FO
10 Aryna Sabalenka 3520 Madr Rom FO
11 Serena Williams 3461 Madr Rom FO
12 Caroline Wozniacki 3421 Madr Rom FO
13 Anastasija Sevastova 3145 Stut Prag Madr Rom FO
14 Madison Keys 3011 Madr Rom FO
15 Anett Kontaveit 2845 Stut Madr Rom FO
16 Qiang Wang 2812 Stut Prag Madr Rom Stra FO
17 Julia Goerges 2630 Stut Madr Rom Nur FO
18 Elise Mertens 2580 Stut Madr Rom FO
19 Garbiñe Muguruza 2525 Stut Madr Rom FO
20 Belinda Bencic 2515 Stut Prag Madr Rom FO
21 Caroline Garcia 2460 Stut Madr Rom Stra FO
22 Daria Kasatkina 2355 Madr Rom FO
23 Bianca Andreescu 1979 Madr Rom FO
24 Su-Wei Hsieh 1960 Stut-Q Rabat Madr Rom FO
25 Donna Vekic 1875 Stut Madr Rom FO
26 Lesia Tsurenko 1767 Stut-Q Madr Rom FO
27 Carla Suárez Navarro 1718 Ist Madr Rom FO
28 Maria Sharapova 1706 Madr Rom FO
29 Jelena Ostapenko 1665 Stut Madr Rom FO
30 Mihaela Buzarnescu 1650 Ist Prag Madr Rom Stra FO
31 Camila Giorgi 1604 Ist Prag Madr Rom Stra FO
32 Danielle Collins 1536 Prag Madr Rom FO
33 Dominika Cibulkova 1512 Madr Rom FO
34 Anastasia Pavlyuchenkova 1510 Stut-A3 Madr Rom Stra FO
35 Aliaksandra Sasnovich 1495 Madr Rom FO
36 Sofia Kenin 1458 Madr Rom Stra FO
37 Dayana Yastremska 1400 Ist Madr Rom Stra FO
38 Yulia Putintseva 1291 Rabat Madr Rom Nur FO
39 Ajla Tomljanovic 1253 Ist Rabat Madr Rom Nur FO
40 Petra Martic 1245 Ist Stra FO
41 Katerina Siniakova 1237 Ist Prag Madr Rom Nur FO
42 Shuai Zhang 1220 Madr Rom Stra FO
43 Maria Sakkari 1197 Ist Rabat FO
44 Viktoria Kuzmova 1195 Ist Prag FO
45 Johanna Konta 1180 Rabat FO
46 Marketa Vondrousova 1167 Ist Prag Madr Rom FO
47 Barbora Strycova 1166 Ist Prag FO
48 Venus Williams 1115 FO
49 Saisai Zheng 1105 Rabat Madr Rom Stra FO
50 Alison Riske 1103 Nur FO
51 Alison Van Uytvanck 1070 Rabat FO
52 Pauline Parmentier 1059 Ist Rabat Stra FO
53 Amanda Anisimova 1048 FO
54 Alizé Cornet 1040 Rabat Stra FO
55 Ons Jabeur 1040 Rabat FO
56 Yafan Wang 1027 Rabat Stra FO
57 Ekaterina Alexandrova 1013 Stut-Q Prag Nur FO
58 Daria Gavrilova 1010 Rabat Stra FO
59 Kirsten Flipkens 1010 Ist Rabat Nur FO
60 Tatjana Maria 1005 Rabat Stra FO
61 Victoria Azarenka 1001 Stut-wc FO
62 Monica Puig 988 Stra FO
63 Aleksandra Krunic 975 Stra FO
64 Polona Hercog 959 Ist-Q Nur FO
65 Rebecca Peterson 922 Ist Rabat Stra FO
66 Kristina Mladenovic 893 Ist FO
67 Magdalena Rybarikova 842 Rabat FO
68 Tamara Zidansek 831 Ist Rabat Nur FO
69 Evgeniya Rodina 820 Ist Prag Nur FO
70 Vera Lapko 803 Prag Nur FO
71 Andrea Petkovic 801 Stut-wc Prag Nur FO
72 Margarita Gasparyan 796 Prag Nur FO
73 Vitalia Diatchenko 787 Cagn FO
74 Anastasia Potapova 787 Ist Prag FO
75 Sara Sorribes Tormo 785 Rabat Nur FO
76 Veronika Kudermetova 782 Ist-Q Rabat Nur FO
77 Samantha Stosur 781 Ann FO
78 Jessica Pegula 775 1Bonit FO
79 Kaia Kanepi 771 Ist-Q FO
80 Viktorija Golubic 764 Rabat FO
81 Eugenie Bouchard 761 FO
82 Jennifer Brady 758 Prag FO
83 Irina-Camelia Begu 748 Ist Nur FO
84 Vera Zvonareva 721 Rabat FO
85 Katie Boulter 713 Valles 1Cagn Nur FO
86 Kristyna Pliskova 698 Prag FO
87 Magda Linette 695 Ist-Q FO
88 Mona Barthel 689 Prag Nur FO
89 Ekaterina Makarova 681 FO
90 Fiona Ferro 679 1Cagn FO
91 Kateryna Kozlova 677 Ist-Q 1Cagn FO
92 Johanna Larsson 660 Ist Rabat 1Cagn Nur FO
93 Iga Swiatek 647 FO
94 Lin Zhu 638 Ann 1Luan FO
95 Madison Brengle 637 Charlot Charles 1Bonit FO
96 Luksika Kumkhum 634 FO
97 Sorana Cirstea 631 Prag-Q FO
98 Svetlana Kuznetsova 621 FO
99 Laura Siegemund 619 Rabat-Q
100 Astra Sharma 618
384 Clara Tauson 98 Wies
693 Karen Barritza 15

 

Som 16-årig må Clara Tauson max. deltage i 12 professionelle turneringer – incl. max. 4 wildcards

Kalender med Caroline Wozniackis forventede schedule for 2019


U17/22.4: ATP 500 Barcelona, 250 Budapest, $81K Leon, $54K Nanchang, $54K Tallahassee, €46K Francavilla
U18/29.4: ATP 250 München og Estoril, $135K Puerto Vallarta, €114K Bordeaux, $108K Seoul, $81K Savannah, €46K Ostrava
U19/6.5: ATP 1000 Madrid, €137K Aix en Prevence, $162K Busan, €69K Rom, $54K Shymkent, €46K Braga
U20/13.5: ATP 1000 Rom, €92K Hellbronn, $54K Gwagju, $54K Samarkand, €46K Lisbon
U21/20.5: Kval French Open, ATP 250 Geneva og Lyon, $54K Jerusalem
U22/27.5: French Open, €46K Vicenza
U23/3.6: French Open, €137K Surbiton, €92K Prostejov, $69K Little Rock, €69K Poznan, $54K Almaty
U24/10.6: ATP 250 ‘s-Hertogenbosch & Stuttgart, €137K Nottingham, €92K Lyon, $54K Columbus, $54 Shymkent

Links til ATP Entry-lister: Tennisteen.it, Coric.top, MensTennisForums.com

ATP Top 100 – pr. 22. april 2019

Rk Spiller Point U17 U18 U19 Uge20 U21 U22
1 Novak Djokovic 11,160 Madr Rom FO
2 Rafael Nadal 8,085 Bar Mad Rom FO
3 Alexander Zverev 5,770 Mün Madr Rom FO
4 Roger Federer 5,590 Madr Rom FO
5 Dominic Thiem 4,675 Bar Madr Rom FO
6 Kevin Anderson 4,115 Est Madrid Rom FO
7 Kei Nishikori 3,690 Bar Madrid Rom FO
8 Stefanos Tsitsipas 3,240 Bar Est Madrid Rom FO
9 Juan Martin del Potro 3,225 Madrid Rom FO
10 John Isner 3,085 Madrid Rom Lyon FO
11 Marin Cilic 2,845 Madrid Rom FO
12 Fabio Fognini 2,840 Bar Est Madrid Rom Gen FO
13 Karen Khachanov 2,730 Bar Madrid Rom FO
14 Daniil Medvedev 2,505 Bar Madrid Rom Gen FO
15 Borna Coric 2,480 Bud Madrid Rom FO
16 Milos Raonic 2,050 Madrid Rom Lyon FO
17 Marco Cecchinato 2,041 Bud Mün Madrid Rom FO
18 Nikoloz Basilashvili 1,930 Bud Madrid Rom Lyon FO
19 Gael Monfils 1,875 Est Madrid Rom FO
20 Denis Shapovalov 1,820 Bar Madrid Rom FO
21 Roberto Bautista Agut 1,680 Mün Madrid Rom Lyon FO
22 David Goffin 1,630 Bar Madrid Rom FO
23 Kyle Edmund 1,575 Mün Madrid Rom FO
24 Dusan Lajovic 1,515 Bud Est Mad-A Rom-A Lyon FO
25 Diego Schwartzman 1,485 Bar-Q Mün Madrid Rom FO
26 Alex de Minaur 1,439 Bar Madrid Rom FO
27 Gilles Simon 1,385 Bar Madrid Rom FO
28 Guido Pella 1,375 Bar Mün Madrid Rom Gen FO
29 Pablo Carreno Busta 1,300 Bar Madrid Rom FO
30 Frances Tiafoe 1,290 Bar Est Madrid Rom FO
31 Felix Auger-Aliassime 1,282 Bar Madrid Rom Lyon FO
32 Lucas Pouille 1,275 Bar Madrid Rom FO
33 Laslo Djere 1,246 Bud Madrid Rom Gen FO
34 Stan Wawrinka 1,230 Madrid Rom FO
35 Nick Kyrgios 1,215 Madrid Rom FO
36 Marton Fucsovics 1,205 Bar Mün Madrid Rom Gen FO
37 Fernando Verdasco 1,155 Bar Madrid Rom FO
38 Richard Gasquet 1,105 Madrid Rom FO
39 John Millman 1,095 Bud Est Madrid Rom Lyon FO
40 Mikhail Kukushkin 1,050 Bud Est Madrid Rom-A Lyon FO
41 Philipp Kohlschreiber 1,045 Bar Mün Madrid Rom Gen FO
42 Jeremy Chardy 1,040 Est Madrid Rom Lyon FO
43 Grigor Dimitrov 1,030 Madrid Rom FO
44 Radu Albot 1,012 Bud Mün Mad-A Rom-A Gen FO
45 Cameron Norrie 1,005 Bar Est Lyon FO
46 Benoit Paire 993 Bar Mün Mad-Q Gen-A, Lyon-A FO
47 Martin Klizan 985 Bar Mün Mad-A Rom-A Lyon FO
48 Christian Garin 970 Bar Mün Mad-Q Gen-A, Lyon-A FO
49 Pierre-Hugues Herbert 968 Bud Mad-A Rom-A Lyon FO
50 Joao Sousa 947 Bar Est Madrid Rom Gen FO
51 Jan-Lennard Struff 945 Bar Mün Mad-A Rom-A Lyon FO
52 Hubert Hurkacz 937 Bud Mad-A Rom-A Lyon FO
53 Matthew Ebden 931 Seoul Mad-A Rom-A Gen FO
54 Damir Dzumhur 930 Bud Mad-A Rom-A FO
55 Matteo Berrettini 927 Bud Mün Mad-A Gen FO
56 Adrian Mannarino 915 Bud Bord Mad-Q Gen FO
57 Jaume Munar 895 Bar Est Gen FO
58 Taylor Fritz 890 Bar Est Mad-Q Lyon FO
59 Reilly Opelka 886 Bar Est Lyon FO
60 Steve Johnson 875 Madrid Rom Lyon FO
61 Mackenzie McDonald 871 Bar Est Mad-Q Gen FO
62 Andreas Seppi 865 Bud Mün Mad-A Rom-A Gen FO
63 Leonardo Mayer 850 Bar Mad-Q Gen FO
64 Robin Haase 835 Bud Mad-Q Gen FO
65 Ugo Humbert 823 Mün Mad-Q Lyon-A FO
66 Lorenzo Sonego 819
67 Sam Querrey 805 Mad-Q FO
68 Jordan Thompson 794 Nan Seoul Gen-A LyonA FO
69 Casper Ruud 788 Bar-Q Mad-Q FO
70 Yoshihito Nishioka 772 Bar Est Gen FO
71 Taro Daniel 769 Bar Mün Mad-Q Gen-A, Lyon-A FO
72 Malek Jaziri 757 Bar Est Mad-Q Gen FO
73 Pablo Cuevas 757 Bud Est-A, Mün-A Aix FO
74 Aljaz Bedene 755 Bud FO
75 Prajnesh Gunneswaran 748 Nan Est-A, Mün-A Mad-QA FO
76 Federico Delbonis 741 Bar-Q Est-A, Mün-A Gen-A, Lyon-A FO
77 Bernard Tomic 724 Bud Est-A, Mün-A Mad-Q FO
78 Ernests Gulbis 707 Bud Est-A, Mün-A Mad-QA Gen-A, Lyon-A FO
79 Juan Ignacio Londero 699 Bar Mün Mad-QA Gen FO
80 Marius Copil 698 Bar-A Mün-A Mad-QA FO
81 Nicolas Jarry 675 Bar-Q, Bud-A Est-A, Mün-A Mad-QA FO
82 Denis Kudla 663 Bar Mün FO
83 Albert Ramos-Vinolas 660 Bar-Q Est-A Mad-QA FO
84 Pablo Andujar 657 Bar-Q, Bud-A Gen-A, Lyon-A FO
85 Peter Gojowczyk 655 Bar-A, Bud-Q FO
86 Daniel Evans 655 Bar-Q FO
87 Miomir Kecmanovic 650 Bud-Q FO
88 Bradley Klahn 648 Tala FO
89 Andrey Rublev 644 Bar-Q FO
90 Lloyd Harris 633 Bud-Q Ostra FO
91 Thomas Fabbiano 631 Bud-Q FO
92 Hugo Dellien 631 Bar-Q, Bud-A Est-A, Mün-A Mad-Q Gen-A, Lyon-A FO
93 Feliciano Lopez 630 Bar-A FO
94 Jiri Vesely 624 Aix
95 Ivo Karlovic 619 Gen-A, Lyon-A FO
96 Mischa Zverev 616 Bar-Q Mün-A Mad-QA Gen-A FO
97 Guido Andreozzi 613 Bar-Q, Bud-A Est-A, Mün-A Mad-QA FO
98 Alexander Bublik 607 Vallar FO
99 Jo-Wilfried Tsonga 603
100 Ricardas Berankis 601 Seoul Busan FO
229 Mikael Torpegaard 208 Tala Savan
481 Frederik Nielsen 13 Bud-dbl Mün-dbl Aix-dbl Hell-dbl FO-dbl

 

ITF World Tennis Tour (udvalgte) – 22. april 2019

No. Women Point Uge17 Uge18 Uge19 Uge20
112 Clara Tauson 212 Se WTA W25Roma-Q
217 Olga Helmi 126 W15Antalya W15Heraklion 1.W15Cancun
2.W15Heraklion
3.W15Varberg
385 Karen Barritza 64
699 Sofia Nami Samavati 21 W15Gøteborg-Q 1.W15Varberg
860 Emilie Francati 12
1368 Elena Jamshidi 4 W15Gøteborg-Q 1.W15Tabarka
2.W15Varberg
Hannah Viller Møller W15Gøteborg-A28 1.W15Varberg
2.W15Antalya
Maria Jespersen

 

Deadlines – standard Uge17
MK
Uge18
MK
Uge19
MK
Uge20
MK
Uge21
MK
Uge22
MK
Uge23
MK
Uge24
MK
Entry torsdag 4.apr 11.apr 18.apr 25.apr 2.maj 9.maj 16.maj 23.maj
Withdrawal tirsdag 9.apr 16.apr 23.apr 30.apr 7.maj 14.maj 21.maj 28.maj
Start mandag 22.apr 29.apr 6.maj 13.maj 20.maj 27.maj 3.jun 10.jun

 

No. Men Point Uge17 Uge18 Uge19 Uge20
459 Mikael Torpegaard 150 Chal. Chal.
570 Eric Vanshelboim (UKR) 114 W15Uganda 1.M15Kalmar
2.M15Prag
3.M15Valldoreix
4.M15Doboj
5.M15Uganda
721 Frederik Løchte Nielsen 72 ATP-Dbl ATP-Dbl ATP-Dbl
2145 August Holmgren 3
2706 Anders Arenfeldt Holm 1
2706 Kasper Elsvad 1
2706 Christopher Luthra 1 W15Troisdorf-A21 1.M15Kalmar
Oliver Benneweis Pramming 1.M15Kalmar
M15 (flere)
Christian Lerby 1.M15Valldoreix

Point optjent i løbet af ugen, opdateres med 1 uges forsinkelse.

ITF World Tennis Tour Juniors (udvalgte) – pr. 22. april 2019

No. Girls Point Uge17 Uge18 Uge19 Uge20 Uge21
1 Clara Tauson 2852,5 1JAMilan
284 Divine Dasam Nweke 191 J2Beijing 1J2Østrig
3J4Istanbul
3J4Budapest
1JAMilan
2J4Budapest
307 Clarine Lerby (NED) 180,50 J2Al-geriet J3Almaty J2Medias 1J2Østrig 1J3Tallin
359 Hannah Viller Møller 148,50 1J4Budapest
2J4Ulcinj
3J2Østrig
1J4Podgorica
2J3Tallin
3J4Budapest
876 Alisha Ali Hussain 42
1264 Nina Vicic 18 J5Skopje 1J4Ulcinj
2J5Skopje
3J4Budapest
1J4Podgerica
2J4Budapest
3J3Tallin
1483 Nikoline Gullacksen 12,25
1483 Amanda Rommetveit Rohde 12,25
1590 Cirkeline Lundberg 10,25 1J2Jönköp
1596 Johanne Christine Svendsen 10,25 1J2Jönköp
2J4Budapest
1684 Charlotte Mosbaek Ellegaard 9,00
1710 Martha Elisa Stemann 8,50
2199 Anna Tang 2,75 1J2Jönköp
2501 Zoe Du Pasquier Jensen 1,75 J4Not-tingham 1J2Jönköp
2501 Ida Hasselbalch 1,75
2501 Rebecca Munk Mortensen 1,75 1J2Jönköp
2635 Sille Larsen 0,75 1J2Jönköp
Anna Aagaard Nielsen 1J2Jönköp
Katerina Norup Hansen 1J2Jönköp
Moniqua Nielsen
Natacha Schou
Victoria Ilena Andersen
Emilie Just-Bomholt 1J2Jönköp
Sofie Vindberg Nielsen
Elena Jamshidi
Amalie Piculell
Olivia Thiemke
Louise Flintsø
Olivia Parsholt Beck
Filippa Gaba Hansen
Sarafina Olivia Hansen
Julie Højerslev
Melissa Zulkic
Sofia Seron Pawlik
Michelle Delcheva Bernth
Sofia Læssøe Højer
Emma Zulkic
Elin Brun Creton


J1, J2, J3, J4, J5 = Grade 1-5. JA=Grade A

Deadlines – standard Uge17 Uge18 Uge19 Uge20 Uge21 Uge22 Uge23
Entry tirsdag 27.mar 2.apr 9.apr 16.apr 23.apr 30.apr 7.maj
Withdrawal tirsdag 9.apr 16.apr 23.apr 30.apr 7.maj 14.maj 21.maj
Start mandag 22.apr 29.apr 6.maj 13.maj 20.maj 27.maj 3.jun

 

No. Boys Point Uge17 Uge18 Uge19 Uge20 Uge21
19 Martin Damm (USA) 1018,75 1JAMilan
25 Carlos Alcaraz Garfia (ESP) 887 J2Italy 1J1Italy 1JAMilan
28 Toby Alex Kodat (USA) 862,5 J1France J2Italy 1J1Italy 1JAMilan
2J3Tallin
29 Holger Vitus Nødskov Rune 856,25 J1Frace 1J1Italy
2J2Østrig
1JAMilan
39 Shintaro Mochizuki (JPN) 722,25 J2Italy J2Villach 1J1Italy
2J2Østrig
1JAMilan
40 Eric Vanshelboim (UKR) 721,25 1J2Østrig
2J1Italy
3J4Budapest
1JAMilan
2J3Tallin
3J4Budapest
83 Christian Lerby (NED) 454 J1France 1J1Italy 1JAMilan
97 Elmer Møller 412,50
275 Carl Emil Overbeck 184,25 J4Not-tingham
317 Sebastian Grundtvig 153 J2Alge-riet J2Medias
-Q
1J2Østrig
2J4Budapest
3J4Ulcinj
1J3Tallin
3J4Budapest
3J4Podgorica
470 Oskar Brostrøm Poulsen 94 J5Bot-swana
794 Gustav Theilgaard 40,25 1J2Jönköp
888 Richard Biagiotti 32,75 1J4Budapest 1J3Tallin
2J2Jönköp
3J4Budapest
1027 Caspar Jalili Mikkelsen 23,75 1J2Jönköp
1156 Mads Tagesen 18
1157 Niels Heise Korsgaard 18
1188 Kevin Chen 16,5
1302 Emil Okkels Jensen 12,25 J5Telde
1945 Tobias Bo Kudsk 2,75
1945 Marcus Gram Petersen 2,75 1J2Jönköp
1945 Noah Svenningsen Holmvang 2,75
2217 Felipe Mikkelsen 1,75 1J2Jönköp
2217 Valdemar Frederik Pape 1,75 1J2Jönköp
2217 Oscar Toft Bjelsdorf 1,75
Julius Kostopoulos
Mikkel Ballisager
Lukas Goldstein Wendelboe
Ervin Mesic
Jens Schou
Christopher Garde
Johan August Mottlau
Alexander Borup
Oliver Eliasen
Alexander Garde
Theodor Boisen