Casper Ruud skrev norsk tennishistorie, da han med semifinale i Argentina tangerede sin fars højeste norske ATP-rangering som no. 39. Mikael Torpegaard tilbage på sejrsspor. Flere aflysninger i Kina betyder sværere adgang til ITF andre steder

Både familien Ruud og norsk tennis har ventet på, at 21-årige Casper Ruud ville indhente sin far, Christian Ruud som den højest rangerede nordmand nogensinde, hvilket blev tilfældet, da sønnen ved ATP 250 i Buenos Aires vandt 7-5, 6-1 i kvartfinalen over 3. seedede no. 24 Dusan Lajovic, hvorved han på liverankingen netop tangerede faderens rekord.

I tilfælde af sejr i semifinalen vil Casper avancere endnu en plads og dermed gå forbi sin far, og vinder han turneringen, avancerer han yderligere 4 pladser.

Mikael Torpegaard har fået en besværlig start på 2020 uden sejre i de første 3 turneringer, hvilket har medført et markant fald på ATP-ranglisten, hvor hans højeste rangering i starten af året var no. 166, til no. 234 på den seneste rangliste.

Efter sejre i de 3 første runder ved ATP Challenger i Cleveland, er Torpegaard dog på vej frem igen på liverankingen, hvor han før semifinalen er no. 210, og med endnu en sejr vil han være tilbage i top 200.

Mikael Torpegaard, Davis Cup
Foto: Sportsfotograf.com. – Mikael Torpegaard

16-årige Holger Vitus Nødskov Rune har fortsat sin første sejr til gode i 2020, men i de seneste 2 turneringer var der markant fremgang at spore, og derfor er der grund til at tro på, at der kan gå hul på bylden i nogle af de kommende turneringer, som forventes at blive M25 i Tyrkiet ugen før Davis Cup 6-7. marts, og derefter 2 M15 turneringer på halvøen Istrien i Kroatien.

Erfaringerne fra både nuværende og tidligere topjuniorer viser, at de næsten alle har været igennem en periode, hvor de forventede resultater udeblev, hvilket en søgning efter mandlige teenagere på ranglistens top 300 bekræfter, og derfor gælder det om at bevare troen og stadig have fokus på udvikling og indstille sig på, at der skal et langt sejt træk til, inden der for alvor går hul på bylden.

Quinton Vega, Holger Vitus Nødskov Rune
Foto: Privat – Holger Rune sammen med Quinton Vega, som formentlig er med, når Puerto Rico spiller Davis Cup i Holbæk

17-årige Clara Tauson vil under normale omstændigheder være selvskreven til at gå direkte i hovedturneringen i W25 kategorien, men trods en rangering som no. 271 ved tilmeldingen til næste uges W25 turnering i Glasgow, er Clara 2 pladser fra hovedturneringen, men ofte kommer de højst rangerede fra kvalifikationen dog alligevel direkte i hovedturneringen.
Ugen efter er Clara dog ifølge Acceptancelisten direkte inde i hovedturneringen ved W25 i Sunderland.

I de kommende uger kan Clara dog risikere en markant tilbagegang på WTA-ranglisten, da hun i slutningen af februar mister 10 point fra sidste års W15 titel i Monastir, og 2 uger senere forsvinder 80 point fra W60 titlen i Shenzhen, og ugen derefter yderligere 10 point fra W15 titlen i Xiamen.

De 2 sidstnævnte titler får Clara ikke mulighed for at forsvare, idet alle turneringer i Kina er aflyst de kommende uger på grund af risiko for smitte.
Det betyder samtidig, at der er større interesse for at deltage i turneringer andre steder, hvor mange turneringer derved bliver stærkere besat, hvilket begrænser mulighederne for lavere rangerede spillere, og det vil uden tvivl også betyde, at Clara i en periode ikke kan forvente at gå direkte i hovedturneringen i W25 eller højere kategorier.

Der er dog ingen grund til at gå i panik af den grund, da det lige nu først og fremmest handler mest om den videre udvikling, og derfor forekommer det fornuftigt, at Clara ugen efter Fed Cup har haft fokus på træning frem for at jagte rangliste-point, som automatisk vil rulle ind på kontoen under alle omstændigheder, hvis hun fortsætter de samme takter, som hun præsterede ved Fed Cup i Finland, hvor Ons Jabeur – der afsluttede karrieren for Caroline Wozniacki – var den eneste, som var i stand til at vinde – endda efter en jævnbyrdig kamp – over Clara, der vandt de øvrige 3 kampe som 1. single for Danmark i 2 sæt, heriblandt 6-1, 6-1 mod Egyptens Maiar Sherif Ahmed Abdelaziz, der er i top 200.

Clara Tauson
Foto: Georg Beyer Clausen – Clara Tauson under Fed Cup i Helsinki

U08/17.2: Premier Dubai, Int. Budapest, W60 Cairo & Kyota, 4 x W25, 4 x W15
U09/24.2: WTA Pr.5 Doha, WTA Int. Acapulco, 6 x W25, 3 x W15
U10/2.3: WTA Int. Monterrey & Lyon, WTA 125K Indian Wells, 5 x W25, 4 x W15
U11/9.3: Pr.M Indian Wells, 5 x W25, 6 x W15
U12/16.3: Pr.M Indian Wells, W60 Canberra, 3 x W25, 8 x W15
U13/23.3: Pr.M Miami, W60 Canberra, 4 x W25, 5 x W15
U14/30.3: Pr.M Miami, WTA 125K, $80K Naples, $60K Croissy-Beabourg & Shrewsbury, 3 x 25K, 3 x 15K

Links til WTA Entry-lister: Tennisteen.it, Coric.top, Tennisforum.com

WTA top 100 – pr. 17. februar 2020

Rk Spiller Point U08 U09 U10 U11 U12 U13
1 Ashleigh Barty 8367 Dubai Doha IW Miam
2 Simona Halep 5796 Dubai Doha IW Miam
3 Karolina Pliskova 5290 Dubai Doha IW Miam
4 Belinda Bencic 4720 Dubai Doha IW Miam
5 Bianca Andreescu 4665 Dubai Doha IW Miam
6 Elina Svitolina 4650 Doha Mont IW Miam
7 Sofia Kenin 4495 Dubai Doha Lyon IW Miam
8 Kiki Bertens 4335 Dubai Doha IW Miam
9 Serena Williams 3915 IW Miam
10 Naomi Osaka 3626 IW Miam
11 Petra Kvitova 3566 Doha IW Miam
12 Madison Keys 2962 Dubai Acap IW Miam
13 Aryna Sabalenka 2820 Dubai Doha IW Miam
14 Johanna Konta 2753 Dubai Doha Mont IW Miam
15 Petra Martic 2586 Dubai Doha IW Miam
16 Garbiñe Muguruza 2527 Doha IW Miam
17 Marketa Vondrousova 2431 Dubai Doha IW Miam
18 Alison Riske 2360 Dubai Doha IW Miam
19 Elena Rybakina 2141 Budap Doha IW Miam
20 Angelique Kerber 2090 Doha IW Miam
21 Maria Sakkari 2085 Dubai Doha IW Miam
22 Elise Mertens 1950 Dubai Doha IW Miam
23 Donna Vekic 1935 Doha IW Miam
24 Anett Kontaveit 1881 Dubai Doha IW Miam
25 Ekaterina Alexandrova 1825 Doha Lyon IW Miam
26 Dayana Yastremska 1785 Dubai Doha IW Miam
27 Karolina Muchova 1752 Dubai Doha IW Miam
28 Qiang Wang 1733 Dub-A Doha IW Miam
29 Amanda Anisimova 1613 Dubai Doha IW Miam
30 Shuai Zhang 1505 Doha IW Miam
31 Anastasia Pavlyuchenkova 1486 Dub-A Doha Lyon IW Miam
32 Yulia Putintseva 1475 Doha Mont IW Miam
33 Magda Linette 1472 Doha Mont IW Miam
34 Sloane Stephens 1463 Acap IW Miam
35 Barbora Strycova 1417 Dub-A Doha IW Miam
36 Julia Goerges 1411 Doha IW Miam
37 Saisai Zheng 1410 Doha Mont IW Miam
38 Kristina Mladenovic 1360 Doha Lyon IW Miam
39 Veronika Kudermetova 1353 Doha IW Miam
40 Su-Wei Hsieh 1330 Doha IW Miam
41 Anastasija Sevastova 1288 Dub-A Doha IW Miam
42 Jelena Ostapenko 1256 Doha IW Miam
43 Polona Hercog 1205 Do-A IW Miam
44 Rebecca Peterson 1195 Acap Mont IW Miam
45 Ons Jabeur 1190 IW-A Miam
46 Svetlana Kuznetsova 1178 Do-A IW Miam
47 Caroline Garcia 1175 Doha Lyon IW Miam
48 Alison Van Uytvanck 1175 Budap Doha Lyon IW Miam
49 Iga Swiatek 1127 Budap IW Miam
50 Danielle Collins 1115 Dub-A Doha IW Miam
51 Cori Gauff 1112 IW Miam
52 Jennifer Brady 1104 Do-A IW Miam
53 Victoria Azarenka 1051 Mont IW Miam
54 Fiona Ferro 1047 Acap Mont IW Miam
55 Ajla Tomljanovic 1030 Budap Do-A IW Miam
56 Alizé Cornet 1015 Budap Lyon IW Miam
57 Yafan Wang 1015 Acap Mont IW Miam
58 Katerina Siniakova 996 Budap IW Miam
59 Carla Suárez Navarro 994 Do-A IW Miam
60 Marie Bouzkova 985 Acap Mont IW Miam
61 Anna Blinkova 984 Budap IW Miam
62 Lauren Davis 962 Acap Mont IW Miam
63 Zarina Diyas 955 Mont IW Miam
64 Bernarda Pera 925 IW Miam
65 Viktoria Kuzmova 905 Budap Lyon IW Miam
66 Venus Williams 899 IW Miam
67 Kristyna Pliskova 880 Lyon IW Miam
68 Jil Teichmann 878 Lyon IW Miam
69 Lin Zhu 860 Budap Acap IW Miam
70 Sorana Cirstea 855 IW Miam
71 Daria Kasatkina 850 Budap IW Miam
72 Taylor Townsend 849 IW-A Miam
73 Laura Siegemund 845 Budap IW Miam
74 Heather Watson 844 Mont IW Miam
75 Nao Hibino 837
76 Madison Brengle 803
77 Tamara Zidansek 790 Acap Mont IW Mi-A
78 Arantxa Rus 789 Budap Acap Mo-A Mi-A
79 Jessica Pegula 769 IW Mi-A
80 Sara Sorribes Tormo 767 Budap Acap Mo-A Mi-A
81 Anastasia Potapova 763
82 Andrea Petkovic 760 IW-A
83 Kirsten Flipkens 760 Budap Mont
84 Patricia Maria Tig 759
85 Nina Stojanovic 751 Acap Mont
86 Monica Puig 750 IW-A
87 Christina Mchale 725 Acap
88 Misaki Doi 724 Budap
89 Kateryna Kozlova 717 Budap Acap Mont
90 Danka Kovinic 714 Acap Mont
91 Ana Bogdan 704 Budap Aca-A Lyon
92 Tatjana Maria 701 Acap Mont
93 Paula Badosa 698 Budap Lyon
94 Viktorija Golubic 695 IW
95 Kristie Ahn 693 Budap
96 Jasmine Paolini 689 Aca-A Mo-A
97 Irina-Camelia Begu 677
98 Kaia Kanepi 671
99 Samantha Stosur 667
100 Timea Babos 660 Budap Lyon
263 Clara Tauson 219 W25 W25
966 Sofia Samavati 14 W15
1093 Olga Helmi 9 W15 W15
1282 Elena Jamshidi 3
1282 Olivia Gram 3 W15 W15

 


U08/17.2: ATP 500 Rio, ATP 250 Marseille & Delray Beach, $54KDrummondville & Morelos, €46 Koblenz & Bergamo
U09/24.2: ATP 500 Dubai & Acapulco, ATP 250 Sintiago, €92K Pau, $81K Calgary, $54K Columbus & Yokohama
U10/2.3: $162K Indian Wells, $108K Monterrey, $35K Quijing, 5 x M25, 6 x M15
U11/9.3: ATP 1000 Indian Wells, $54K Nur-Sultan, $35 Potchefstroom, 1 x M25, 12 x M15
U12/16.3: ATP 1000 Indian Wells, $162K Phoenix, $35K Olimpia, 2 x M25, 13 x M15
U13/23.3: ATP 1000 Miami, €69K Lille, $54K Machala, €46K Madrid
U14/30.3: ATP 1000 Miami, $165K Taipei & Mexico, €46K & St. Briuc, $54K, 3 x M25, 6 x M15

Links til ATP Entry-lister: Coric.top, Tennisteen.it, Livetennis.it, MensTennisForums.com, TWitter (updates)

ATP Top 100 – pr. 17. februar 2020

Rk Spiller Point U08 U09 U10 U11 U12 U13 U14
1 Novak Djokovic 9,720 Dubai IW Miam
2 Rafael Nadal 9,395 Acap IW Miam
3 Roger Federer 7,130 Dubai IW Miam
4 Dominic Thiem 7,045 Rio IW Miam
5 Daniil Medvedev 5,890 IW Miam
6 Stefanos Tsitsipas 4,745 Dubai IW Miam
7 Alexander Zverev 3,885 Acap IW Miam
8 Matteo Berrettini 2,860 Rio Acap IW Miam
9 Gael Monfils 2,860 Dubai IW Miam
10 David Goffin 2,600 IW Miam
11 Fabio Fognini 2,400 Dubai IW Miam
12 Roberto Bautista Agut 2,360 Dubai IW Miam
13 Diego Schwartzman 2,265 Santi IW Miam
14 Andrey Rublev 2,219 Dubai IW Miam
15 Denis Shapovalov 2,075 IW Miam
16 Stan Wawrinka 2,060 Acap IW Miam
17 Karen Khachanov 2,040 Dubai IW Miam
18 Felix Auger-Aliassime 1,921 Acap IW Miam
19 John Isner 1,850 Acap IW Miam
20 Benoit Paire 1,738 Dubai IW Miam
21 Nick Kyrgios 1,690 Acap IW Miam
22 Grigor Dimitrov 1,682 Acap IW Miam
23 Dusan Lajovic 1,641 Rio Acap IW Miam
24 Alex de Minaur 1,575 Acap IW Miam
25 Christian Garin 1,550 Rio Santi IW Miam
26 Guido Pella 1,515 Rio Santi IW Miam
27 Pablo Carreno Busta 1,500 Dubai IW Miam
28 Nikoloz Basilashvili 1,440 Dubai IW Miam
29 Hubert Hurkacz 1,433 Dubai IW Miam
30 Kei Nishikori 1,390 IW Miam
31 Daniel Evans 1,366 Dubai IW Miam
32 Borna Coric 1,320 Rio Santi IW Miam
33 Filip Krajinovic 1,318 Dubai IW Miam
34 Casper Ruud 1,313 Rio Santi IW Miam
35 Jan-Lennard Struff 1,270 Dubai IW Miam
36 Laslo Djere 1,265 Rio Santi IW Miam
37 Milos Raonic 1,260 IW Miam
38 Taylor Fritz 1,255 Acap IW Miam
39 Marin Cilic 1,205 Dubai IW Miam
40 John Millman 1,141 Acap IW Miam
41 Albert Ramos-Vinolas 1,130 Rio Santi IW Miam
42 Adrian Mannarino 1,111 Acap IW Miam
43 Sam Querrey 1,090 IW Miam
44 Ugo Humbert 1,086 Acap IW Miam
45 Kyle Edmund 1,085 Aca-A IW Miam
46 Pablo Cuevas 1,017 Rio Santi IW Miam
47 Aljaz Bedene 1,010 IW Miam
48 Jo-Wilfried Tsonga 1,005 Dubai IW Miam
49 Fernando Verdasco 1,000 Rio Santi IW Miam
50 Miomir Kecmanovic 999 Acap IW Miam
51 Radu Albot 977 Acap IW Miam
52 Lorenzo Sonego 960 Rio IW Miam
53 Feliciano Lopez 953 Acap IW Miam
54 Reilly Opelka 947 Acap IW Miam
55 Alexander Bublik 930 Dubai IW Miam
56 Tennys Sandgren 923 Rio-A Sant-A Miam
57 Richard Gasquet 915 Dubai IW Miam
58 Gilles Simon 890 IW Miam
59 Pablo Andujar 887 Rio Acap IW Miam
60 Cameron Norrie 885 IW Miam
61 Juan Ignacio Londero 881 Rio Santi IW Miam
62 Lucas Pouille 880 IW Miam
63 Yoshihito Nishioka 862 Dub-A IW Miam
64 Jeremy Chardy 860 IW Miam
65 Jordan Thompson 843 Acap IW Miam
66 Ricardas Berankis 841 Alt IW Miam
67 Joao Sousa 811 Dubai IW Miam
68 Jannik Sinner 793 IW-A Mi-A
69 Mikhail Kukushkin 791 Dubai IW Miam
70 Tommy Paul 778 IW_A Miam
71 James Duckworth 769 IW-A Mi-A
72 Egor Gerasimov 764 Miam
73 Marton Fucsovics 762 Dubai IW Miam
74 Jiri Vesely 760 Miam
75 Mikael Ymer 749 Dub-A IW-A Miam
76 Steve Johnson 745 Aca-A IW Miam
77 Corentin Moutet 742 Rio Santi IW Miam
78 Hugo Dellien 738 Rio Santi IW Mi-A
79 Pierre-Hugues Herbert 715 Dubai IW Mi-A
80 Andreas Seppi 706 IW-A
81 Philipp Kohlschreiber 704 Dub-A IW-A Mi-A
82 Soonwoo Kwon 702 Aca-A IW-A Mi-A
83 Yuichi Sugita 702 IW-A Mi-A
84 Frances Tiafoe 700 Acap IW Mi-A
85 Stefano Travaglia 684 Alt IW Mi-A
86 Federico Delbonis 676 Rio Santi IW-A Mi-A
87 Nicolas Jarry 671 Rio Santi IW-A Mi-A
88 Thiago Monteiro 669 Rio-A Santi IW-A Mi-A
89 Gregoire Barrere 665 IW-A Mi-A
90 Alejandro Davidovich Fokina 655 Santi IW-A Mi-A
91 Lloyd Harris 651 IW Mi-A
92 Dominik Koepfer 641 Drum Calg IW-A Mi-A
93 Roberto Carballes Baena 639 Rio Santi IW-A Mi-A
94 Andrej Martin 629 Mi-A
95 Dennis Novak 609
96 Yasutaka Uchiyama 604 IW-A
97 Salvatore Caruso 600 Rio-A Sant-A
98 Vasek Pospisil 597
99 Jaume Munar 593 Rio-A Santi IW-A Mi-A
100 Alexei Popyrin 588    
177 Mikael Torpegaard 280 Columb DC
301 Chun-hsin Tseng 134 Berg Pau-A
312 Lorenzo Musetti 129 Berg Pau-A
406 Carlos Alcaraz 82 Rio
804 Eric Vanshelboim 18
851 Holger Vitus Nodskov Rune 15 M25 DC M15 M15 Marb
1068 August Holmgren 7
1580 Elmer Møller 1
D58* Frederik Løchte Nielsen 1.610 Marseil Pau DC

 

*) Ved Frederik Løchte Nielsen omfatter både rangering og turneringer kun double, hvor han normalt spiller sammen med Tim Puetz.

ITF World Tennis Tour (udvalgte) – 17. februar 2020

No.ITF Women Pts.ITF No.WTA Uge08 Uge09 Uge10 Uge11
48 Clara Tauson 272 263 W25Glasgow
W25Sunderl 1W25Cairo
2W15Monastir
294 Sofia Nami Samavati 94 966 W25Altenk-Q W15Antalya-A16 1W15Antalya
2W15Herakl
404 Olga Helmi 64 1093 W15Herakl-Q
W15Herakl-Q W15Herakl-Q 1W15Herakl
712 Elena Jamshidi 22 1282 W25Sunderl-Q
7654 Olivia Gram 18 1282  W15Cancun-Q W15Antalya-Q
539 Hannah Viller Møller 38
830 Karen Barritza 14
1359 Karoline Laursen 4
Emilie Francati
Maria Jespersen
Divine Dasam Nweke

 

W25*) Tilmeldt flere W25 turneringer, dog urealistisk at slippe ind uden wildcard.

Deadlines – standard Uge8 Uge9 Uge10 Uge11 Uge12 Uge13 Uge14 Uge15 Uge16
Entry   torsdag 30-jan 06-feb 13-feb 20-feb 27-feb 05-mar 12-mar 19-mar 26-mar
Withdrawal tirsdag 04-feb 11-feb 18-feb 25-feb 03-mar 10-mar 17-mar 24-mar 31-mar
Freeze torsdag 13-feb 20-feb 27-feb 05-mar 12-mar 19-mar 26-mar 02-apr 09-apr
Start   mandag 17-feb 24-feb 02-mar 09-mar 16-mar 23-mar 30-mar 06-apr 13-apr

 

No. Men ITF ATP Uge08 Uge09 Uge10 Uge11 Uge12
488 Eric Vanshelboim (UKR) 117 804
1215 Holger Vitus Nødskov Rune 16 851 M25Antalya DavisC M15Porec M15Rovinj
650 August Holmgren 70 1068
1459 Elmer Møller 9 1588
2041 Henrik Heise Korsgaard 2
2076 Carl Emil Overbeck 2
2104 Jesper Andi Jørgensen 2
2369 Sebastian Grundtvig 1
2369 Gustav Theilgaard 1
Philip Hjorth
Kasper Elsvad
Johannes Ingildsen
Anders Arenfeldt Holm
Oliver Benneweis Pramming
Ludvig Aaes
Romeo Midtgaard Jivraj
Christopher Luthra
Alexander Schou

Point optjent i løbet af ugen, opdateres med 1 uges forsinkelse.

ITF World Tennis Tour Juniors (udvalgte) – pr. 17. februar 2020

No. Girls Årg. Point Uge08 Uge09 Uge10 Uge11 Uge12
150 Clarine Lerby (NED) 2003 362
394 Johanne Christine Svendsen 2004 142,50 J3Spanien 1J4Kramfors
589 Rebecca Munk Mortensen 2005 88,50 J4Oslo 2J4Kramfors
827 Natacha Schou 2004 54,50
1166 Divine Dasam Nweke 2004 26,75
1273 Zoe Du Pasquier Jensen 2005 22,25 J4Oslo
1357 Nina Vicic 2002 19,25
1366 Cirkeline Lundberg 2003 18,75 J4Oslo-Q
1383 Charlotte Mosbaek Ellegaard 2003 18,25 2J4Kramfors
1583 Wilma Krebs Hyllested 2005 13,25 J4Kramfors-Q 1J4Kramfors
1627 Emilie Just-Bomholt 2005 12,00 J4Kramfors-Q 1J4Kramfors
2338 Anna Aagaard Nielsen 2002 2,75
2338 Anna Tang 2004 2,75 J4Oslo-Q 1J4Kramfors
2451 Olivia Thiemke 2003 2,25 J4Kramfors-Q 1J4Kramfors
2471 Cecilie Wiche 2002 2,00
2659 Nikoline Gullacksen 2002 1,75
2734 Katerina Norup Hansen 2002 1,50
Sille Larsen 2003
Emilie Just-Bomholt 2005
Victoria Ilena Andersen 2003
Sarafina Olivia Hansen 2005 J4Oslo-Q
Laura Brunkel 2006
Sofie Vindberg Nielsen 2002
Filippa Gaba Hansen 2003
Frederikke Alberte Pape 2006
Mille Moerk 2006
Frederikke Birn 2004
Dicte Ingildsen 2005
Melissa Zulkic 2004
Chili Alberthe Emelie Jensen 2006
Isil Yurttas 2004
Emma Kamper Malmkjær 2004
Augusta Birn 2004
Victoria Wiche 2002
Asta Ripperger 2003
Ena Arnautovic 2004
Therese Harboe Holst 2006 J4Gjøvik-Q


J1, J2, J3, J4, J5 = Grade 1-5. JA=Grade A

Deadlines – standard Uge8 Uge9 Uge10 Uge11 Uge12 Uge13 Uge14 Uge15 Uge16
Entry   tirsdag 21-jan 28-jan 04-feb 11-feb 18-feb 25-feb 03-mar 10-mar 17-mar
Withdrawal tirsdag 04-feb 11-feb 18-feb 25-feb 03-mar 10-mar 17-mar 24-mar 31-mar
Freeze onsdag 12-feb 19-feb 26-feb 04-mar 11-mar 18-mar 25-mar 01-apr 08-apr
Start   mandag 17-feb 24-feb 02-mar 09-mar 16-mar 23-mar 30-mar 06-apr 13-apr

 

No. Boys Årg. Point Uge08 Uge09 Uge10 Uge11 Uge12
2 Holger Vitus Nødskov Rune 2003 2715,00
59 Elmer Møller 2003 577,25 J1Thailand 1J1Malaysia
187 Oskar Brostrøm Poulsen 2002 252,25 J3Trnava
666 Richard Biagiotti 2003 55,50 J1Marokko-Q 1J2Spanien
2J4Kramfors
904 Caspar Jalili Mikkelsen 2003 31,00 J4Kramfors 2J4Kramfors
992 Felipe Mikkelsen 2002 25,25 J4Kramfors-Q 1J4Kramfors
1059 Julius Kostopoulos 2003 22,00 J4Kramfors-Q 1J4Kramfors
1208 Asger Emil Ildor 2003 16,00 J4Gjøvik
1532 Ervin Mesic 2004 7,75 1J4Kramfors
1612 Rasmus Egehus 2003 6,75 1J4Kramfors
1719 Valdemar Frederik Pape 2003 5,50 J4Oslo-Q
2104 Tobias Bo Kudsk 2002 2,00
2379 Mikkel Ballisager 2003 0,75 J4Kramfors-A3
Kevin Chen 2002
Alexander Stage 2002
Christopher Garde 2005 J4Gjøvik-Q
Cornelius Alexander Shalmi 2005
Theodor Boisen 2002
Lukas Goldstein Wendelboe 2002
Christoffer Hayes Hjelm 2002
Johan August Mottlau 2004
Luka Strojanovic 2004
Cornelius Alexander Shalmi 2005
William Svendsen 2002
Jonathan Sund Nordahl 2003
Fidel Nweke 2006
Alexander Borup 2004
Niklas Jensen 2004
Nikolaj Terp Maansson 2004
Noah Byrgesen 2002
Victor Bech Frandsen 2003
Adam Tvede 2004
Alexander Garde 2002 J4Gjøvik-Q