Her kamp programmet for i morgen søndag, hvor de sidste 3. runde kampe spilles færdigt og de starter med 4. runde kampe.

Philippe-Chatrier Court – start 11:00 AM

Women’s Singles – Round 4
Caroline Wozniacki (DEN) [11] vs. Svetlana Kuznetsova (RUS) [8]
Men’s Singles – Round 3
Gael Monfils (FRA) [15] vs. Richard Gasquet (FRA) [24] To Finish 6-5
Women’s Singles – Round 4
Venus Williams (USA) [10] vs. Timea Bacsinszky (SUI) [30]
Men’s Singles – Round 4
Albert Ramos-Vinolas (ESP) [19] vs. Novak Djokovic (SRB) [2]

Suzanne-Lenglen Court – 11:00 AM

Women’s Singles – Round 3
Elina Svitolina (UKR) [5] vs. Magda Linette (POL)
Men’s Singles – Round 4
Roberto Bautista Agut (ESP) [17] vs. Rafael Nadal (ESP) [4]
Women’s Singles – Round 4
Garbine Muguruza (ESP) [4] vs. Kristina Mladenovic (FRA) [13]
Men’s Singles – Round 4
Dominic Thiem (AUT) [6] vs. Horacio Zeballos (ARG)

Court 1 – 11:00 AM

Men’s Singles – Round 3
Hyeon Chung (KOR) vs. Kei Nishikori (JPN) [8] To Finish 5-7 4-6 7-6(4) 3-0
Men’s Singles – Round 4
Milos Raonic (CAN) [5] vs. Pablo Carreno Busta (ESP) [20]

Court 2 – 11:00 AM

Men’s Singles – Round 3
Karen Khachanov (RUS) vs. John Isner (USA) [21] To Finish 7-6(1)
Women’s Singles – Round 4
Jelena Ostapenko (LAT) vs. Samantha Stosue (AUS)

Court 3 – 11:00 AM

Women’s Singles – Round 3
Carina Witthoeft (GER) vs. Karolina Pliskova (CZE) [2]

Den komplette spilleplan findes på http://www.rolandgarros.com/en_FR/scores/schedule/index.html

Alle kampene kan følges på Eurosport Player.

Efter info fra Eurosport: Eurosport 1 viser følg. kampe fra kl. 11:00

Carina Witthoeft (GER) vs. Karolina Pliskova (CZE) [2] (Court 3)
Roberto Bautista Agut (ESP) [17] vs. Rafael Nadal (ESP) [4] (Suzanne L.)
Venus Williams (USA) [10] vs. Timea Bacsinszky (SUI) [30] (PC Court)
Albert Ramos-Vinolas (ESP) [19] vs. Novak Djokovic (SRB) [2] (PC Court)

Eurosport 2 starter på Philippe-Chatrier Court kl. 11:00 – slut vises:

Caroline Wozniacki (DEN) [11] vs. Svetlana Kuznetsova (RUS) [8]

Fra ca. kl 15:15 vises 2 andre kampe:
Garbine Muguruza (ESP) [4] vs. Kristina Mladenovic (FRA) [13] (Suzanne L.)
Dominic Thiem (AUT) [6] vs. Horacio Zeballos (ARG) (Suzanne L.)

Både på Eurosport 1 og 2 vises de samme kampe, som på de internationale udgave af Eurosport, men hvis en kamp med Caroline Wozniacki ikke er prioriteret fra Paris, vil den blive vist på Eurosport 2.
Hvis Caroline når langt i turneringen – f.eks. semifinale/finale – bliver nogle af kampene formentlig vist på Kanal 5, som langt flere har adgang til.

Under hele turneringen vil der dagligt blive lavet opslag om næste dags spilleprogram, når spilletider er oplyst.
Desuden tilføjes oplysninger om TV-dækning løbende, når informationerne foreligger.