2021 indledes med 2 ATP 250 og en WTA 500 turnering samt kvalifikation til Australian Open, hvorefter spillerne kommer i karantæne i Australien, hvor Melbourne bliver centrum for toptennis ved indgangen til februar

Ved opdateringen af ATP-ranglisten forrige uge fik 17-årige Holger Vitus Nødskov Rune tilføjet 10 point efter M15-titlen i Antalya for et par uger siden, hvorved han gjorde sit indtog i top 500 som no. 473.

Ugen efter optjente Holger endnu et point, som bevirker yderligere avancement med en enkelt plads som no. 472.
Dermed har Danmark 2 spillere i ATP top 500, idet 26-årige Mikael Torpegaard er no. 189.
Endvidere har Danmark en spiller i top 100 i double, hvor 37-årige Frederik Løchte Nielsen er no. 55.

Pressemøde
Foto: Georg Beyer Clausen – Mikael Torpegaard, Holger Vitus Nødskov Rune, Frederik Løchte Nielsen

På WTA-ranglisten er Clara Tauson, der netop er fyldt 18 år 21. december, no. 152.
Torpegaard er tilmeldt kvalifikationen til Australian Open i Doha 10-13. januar, og samtidig deltager Clara i Dubai, hvor kvinderne spiller kvalifikation.

Corona-situationen har bevirket, at der ikke er sket de helt store udsving på ITFs junior-rangliste for danske spillere, men 15-årige Yakup Uzunel benyttede de to seneste uger til at få fodfæste på ranglisten, da han 2 uger i træk nåede kvartfinalen ved Grade 5 turneringer i Harare i Zimbabwe, hvor han i den sidste uge desuden var i finalen i double sammen med Aayush P. Bhat (USA).

En kvartfinale i single belønnes med 5 point til ranglisten, og finalen i double giver 18 point, som medregnes med 25 procent, hvorved Yakup optjener (2×5 + 18/4) 13,5 point, hvorved han er no. 1612 på ranglisten – med udsigt til yderligere avancement, når 2002-årgangen fra Nytår ikke mere findes på listen.

Selvom Holger Rune ikke har spillet junior-turneringer i 2020, er han fortsat no. 2 på ranglisten, da point optjent i 2019 fortsat er fastfrosset, og fra Nytår vil han igen være no. 1, når 2002-årgangen udgår, og samtidig avancerer 17-årige Elmer Møller formentlig til no. 21.

AO kval i Doha og Dubai inden tennistoppen efter karantæne kan spille i Australien.

Efter offentliggørelsen af turneringsplanerne for Australian Open og de første par måneder af kalenderen for ATP og WTA har Tennisavisen fået et indblik i nogle af de første entry-lister for 2021.
I uge 1 afvikles to ATP 250 turneringer, heriblandt Delray Beach Open, som oprindelig var planlagt til februar.
Blandt deltagerne er 4 tidligere vindere af turneringen, hvor no. 14 Milos Raonic, (22) Cristian Garin, (25) John Isner og (32) Daniels Evans bliver topseedet. Desuden deltager no. 94 Mikael Ymer (SWE).
Turneringen kan følges på TV 2 Sport X fra 7. januar, hvor hovedturneringen indledes.

Sideløbende afvikles ATP 250 i Antalya, hvor Frederik Løchte Nielsen deltager i double sammen med 30-årige Nikola Cacic (SRB), som han også spiller sammen med ved Australian Open.
Løchtes faste makker Tim Puetz (GER) skal være far i januar, og derfor rejser han ikke med til Australien.

Topnavnene i single i Antalya bliver no. 10 Matteo Berrettini, no. 15 David Goffin, no. 17. Fabio Fognini og no. 23 Alex de Minaur.

I samme uge indledes WTA-touren med WTA 500 i Abu Dhabi, hvor de 4 topseedede er no. 4 Sofia Kenin, no. 5 Elina Svitolina, no. 6 Karolina Pliskova og no. 10 Aryna Sabalenka.
Turneringen kan følges på TV 2 Sport og TV 2 Play.

Stort set alle fra både top 100 hos ATP og WTA er direkte i hovedturneringen ved Australian Open, som indledes i Melbourne 8. februar, og alle disse spillere forventes desuden at deltage i de turneringer, der er planlagt ugen før, hvor der på anlægget i Melbourne afvikles 2 WTA 500 turneringer samtidig med 2 ATP 250 turneringer og ATP Cup.

Det er fortsat ikke helt afklaret, hvem der deltager i henholdsvis ATP Cup og ATP 250, hvilket også gælder Frederik Løchte og Nikola Cacic, og derfor fremgår det endnu ikke af oversigterne herunder.

I 2. uge af Australian Open afvikles fra 15. februar en WTA 250 turnering i Melbourne, hvor deltagerne forventes at være spillere, der bliver slået ud Australian Open i den første uge.

Tennisspilleren Olga Helmi
Foto: Sportsfotograf.com. – Olga Helmi

Ifølge entrylisterne for uge 1 hos ITF deltager 20-årige Olga Helmi ved W15 i Monastir, hvor også KB’s 19-årige ukrainer Eric Vanshelboim er tilmeldt M15 udgaven.
Eric tilbringer formentlig både Jul og Nytår i Monastir, hvor han i denne uges udgave af turneringen netop har vundet 1. runde 3-6, 7-5, 6-4 over 17-årige Max Westphal (FRA), der er no. 52 på juniorranglisten.
Eric er også tilmeldt årets sidste udgave af Magic Hotel Tours i Monastir.

Eric Vanshelboim
Foto: Sportsfotograf.com – Eric Vanshelboim

Danmarks 2 højst rangerede junior-piger, 16-årige Johanne Christine Svendsen og 15-årige Rebecca Munk Mortensen er i årets første uge tilmeldt en Grade 4 turnering i Frankfurt.
Begge kan se frem til en markant fremgang på ranglisten, hvor de pt. er henholdsvis no. 376 og 680, når årgang 2002 udgår.

Johanne Christine Svendsen, Rebecc
Foto: Privat – Johanne Christine Svendsen og Rebecca Munk Mortensen

Entry deadlines: GS, WTA: 6 uger, Kval GS: 4 uger, WTA 125K og Kval WTA: 3 uger
Uge 53/28.12: W15 Monastir
Uge 01/4.1: WTA 500 Abu Dhabi, W15 Antalya & Cairo & Monastir
Uge 02/11.1: AO kval Dubai,  W25 Hamburg, W15 Antalya & Cairo & Monastir
Uge 03/18.1: W15 Antalya & Cairo & Manacor & Monastir
Uge 04/25.1: W60 Andrezieux-Boutheon & Rome, W15 Antalya & Cairo & Manacor & Monastir
Uge 05/1.2: WTA 500 Melbourne 1 & 2, W15 Antalya & Manacor & Sharm El Sheikh & Shymkent
Uge 06/8.2: GS AO Melbourne, W25 Grenoble & Potchefstroom 1,
W15 Antalya & Sharm El Sheikh & Shymkent & Villena
Uge 07/15.2: GS AO Melbourne, WTA 250 Melbourne, W25 Altenkirchen & Potchefstroom 2,
W15 Antalya & Sharm El Sheikh

Links til WTA Entry-lister: Tennisteen.it, rank-tennis.com, Tennisforum.com

WTA top 100 – pr. 21. december 2020 

Rk Spiller Point UTR U01 U02 U03 U04 U05   U06 U07
1 Ashleigh Barty 8717 Mel AO
2 Simona Halep 7255 Mel AO
3 Naomi Osaka 5780 Mel AO
4 Sofia Kenin 5760 Abu Mel AO
5 Elina Svitolina 5260 Abu Mel AO
6 Karolina Pliskova 5205 Abu Mel AO
7 Bianca Andreescu 4555 Mel AO
8 Petra Kvitova 4516 Mel AO
9 Kiki Bertens 4505 Mel AO
10 Aryna Sabalenka 4220 Abu Mel AO
11 Serena Williams 4080 Mel AO
12 Belinda Bencic 4010 Abu Mel AO Mel
13 Victoria Azarenka 3426 Mel AO
14 Johanna Konta 3152 Mel AO Mel
15 Garbiñe Muguruza 3016 Abu Mel AO Mel
16 Madison Keys 2962 Mel AO Mel
17 Iga Swiatek 2960 Mel AO Mel
18 Petra Martic 2850 Mel AO Mel
19 Elena Rybakina 2696 Abu Mel AO Mel
20 Elise Mertens 2650 Abu Mel AO Mel
21 Marketa Vondrousova 2538 Abu Mel AO Mel
22 Maria Sakkari 2405 Abu Mel AO
23 Anett Kontaveit 2330 Abu Mel AO
24 Jennifer Brady 2320 Abu Mel AO Mel
25 Angelique Kerber 2271 Mel AO
26 Alison Riske 2256 Mel AO Mel
27 Karolina Muchova 2036 Abu Mel AO
28 Yulia Putintseva 2015 Abu Mel AO Mel
29 Dayana Yastremska 1925 Mel AO Mel
30 Amanda Anisimova 1905 Abu Mel AO Mel
31 Ons Jabeur 1883 Abu Mel AO Mel
32 Donna Vekic 1880 Abu Mel AO Mel
33 Ekaterina Alexandrova 1775 Abu Mel AO Mel
34 Qiang Wang 1706 Abu Mel AO Mel
35 Shuai Zhang 1693 Mel AO Mel
36 Svetlana Kuznetsova 1631 Abu Mel AO Mel
37 Barbora Strycova 1630 Mel AO Mel
38 Anastasia Pavlyuchenkova 1630 Abu Mel AO Mel
39 Sloane Stephens 1573 Mel AO Mel
40 Magda Linette 1573 Mel AO Mel
41 Saisai Zheng 1510 Mel AO Mel
42 Fiona Ferro 1497 Abu Mel AO Mel
43 Caroline Garcia 1495 Mel AO
44 Jelena Ostapenko 1485 tig Mel AO Mel
45 Danielle Collins 1475 Mel AO Mel
46 Veronika Kudermetova 1453 Abu Mel AO Mel
47 Nadia Podoroska 1407 Abu Mel AO Mel
48 Cori Gauff 1364 Abu Mel AO Mel
49 Polona Hercog 1335 Abu Mel AO Mel
50 Kristina Mladenovic 1335 Abu Mel AO Mel
51 Laura Siegemund 1331 Abu Mel AO Mel
52 Marie Bouzkova 1314 Mel AO Mel
53 Alizé Cornet 1290 Abu Mel AO Mel
54 Anastasija Sevastova 1288 Abu Mel AO Mel
55 Rebecca Peterson 1255 Mel AO Mel
56 Patricia Maria Tig 1229 Mel AO Mel
57 Jil Teichmann 1206 Mel AO Mel
58 Heather Watson 1156 Abu Mel AO Mel
59 Katerina Siniakova 1135 Mel AO Me.A
60 Shelby Rogers 1134 Mel AO Me.A
61 Anna Blinkova 1114 Abu Mel AO Me.A
62 Bernarda Pera 1105 Abu Mel AO Me.A
63 Jessica Pegula 1103 Abu Mel AO Me.A
64 Alison Van Uytvanck 1095 Mel AO
65 Barbora Krejcikova 1052 Abu Mel AO
66 Sara Sorribes Tormo 1040 Abu Mel AO
67 Su-Wei Hsieh 1035 Abu Mel AO
68 Ajla Tomljanovic 1035 Abu Mel AO
69 Kristyna Pliskova 1020 Mel AO
70 Paula Badosa 1018 Abu Mel AO
71 Sorana Cirstea 999 Abu Mel AO
72 Daria Kasatkina 985 Abu Mel AO
73 Nao Hibino 973 Mel AO
74 Arantxa Rus 971 Abu Mel AO
75 Lauren Davis 967 Mel AO
76 Camila Giorgi 958 Mel AO
77 Danka Kovinic 942 Abu Mel AO
78 Irina-Camelia Begu 932 Mel AO
79 Venus Williams 929 Mel AO
80 Zarina Diyas 928 Abu Mel AO
81 Christina Mchale 909 Mel AO
82 Madison Brengle 906 Mel AO
83 Misaki Doi 896 Mel AO
84 Carla Suárez Navarro 881
85 Martina Trevisan 879 Abu Mel AO
86 Kirsten Flipkens 878 Abu Mel AO
87 Tamara Zidansek 840 Abu Me-Q AO
88 Leylah Annie Fernandez 838 Abu Me-Q AO
89 Taylor Townsend 836
90 Aliaksandra Sasnovich 833 Abu Me-Q AO
91 Lin Zhu 830 AO
92 Ana Bogdan 805 Me-Q AO
93 Kaia Kanepi 804 Me-Q AO
94 Varvara Gracheva 798 Me-Q AO
95 Yafan Wang 795 Abu Me-Q AO
96 Jasmine Paolini 785 Abu Me-Q AO
97 Viktoria Kuzmova 775 Me-Q AO
98 Ann Li 767 Me-Q AO
99 Marta Kostyuk 767 Abu Me-Q AO
100 Nina Stojanovic 761 Me-Q AO
101 Anastasia Potapova 759 Abu AO
102 Andrea Petkovic 750 AO
152 Clara Tauson 480 12,47 AO.Q
999 Sofia Samavati 14 10,49
1049 Olga Helmi 12 10,82
1231 Olivia Gram 6 9,52
1264 Elena Jamshidi 5 9,69
Karen Barritza 11,21
Maria Jespersen 10,94
Emilie Francati 10,83
Johanne Christine Svendsen 10,66
Hannah Viller Møller 10,47

 


Entry deadlines: GS, ATP: 6 uger, Monte-Carlo: 4 uger, GS Kval: 4 uger, ATP Kval, Challenger: 3 uger
Uge 53/28.12: M15 Monastir
Uge 01/4.1: ATP 250 Antalya & Delray Beach, M15 Antalya & Cairo & Manacor & Monastir
Uge 02/11.1: AO kval Doha, M15 Antalya & Cairo & Manacor & Monastir
Uge 03/18.1: Ch. Istanbul, M15+H Bressuire, M15 Antalya & Cairo & Monastir
Uge 04/25.1: Ch. Antalya 1 & Quimper, M15 Antalya & Bratislava & Cairo & Monastir
Uge 05/1.2: ATP 250 Melbourne 1 & 2, ATP Cup Melbourne, Ch. Antalya 2 & Orleans,
M15 Antalya & Bratislava & Nur Sultan & Sharm El SheikhSt. Petersburg & Villena
Uge 06/8.2: GS AO Melbourne, Ch. Biella 1 & Cherbourg & Potchefstroom,
M15 Antalya & Grenoble & Nur SultanSharm El Sheikh & St. Petersburg
Uge 07/15.2: GS AO Melbourne, Ch. Concepción & Biella 2 & Potchefstroom 2,
M15 Antalya & Sharm El Sheikh

Links til ATP Entry-lister: Tennisteen.it, rank-tennis.com, Livetennis.it, MensTennisForums.com, Twitter (updates)

ATP Top 100 – pr. 21. december 2020 

Rk Spiller Point UTR U01 U02 U03 U04 U05 U06
1 Novak Djokovic 12,030 Atp.C AO
2 Rafael Nadal 9,850 Atp.C AO
3 Dominic Thiem 9,125 Atp.C AO
4 Daniil Medvedev 8,470 Atp.C AO
5 Roger Federer 6,630
6 Stefanos Tsitsipas 5,925 Atp.C AO
7 Alexander Zverev 5,525 Atp.C AO
8 Andrey Rublev 4,119 Atp.C AO
9 Diego Schwartzman 3,455 Atp.C AO
10 Matteo Berrettini 3,075 Ant Atp.C AO
11 Gael Monfils 2,860 Atp.C AO
12 Denis Shapovalov 2,830 Atp.C? AO
13 Roberto Bautista Agut 2,710 Atp.C AO
14 Milos Raonic 2,580 Del AO
15 David Goffin 2,555 Ant AO
16 Pablo Carreno Busta 2,535 AO
17 Fabio Fognini 2,400 Ant Atp.C AO
18 Stan Wawrinka 2,320 Atp.C? AO
19 Grigor Dimitrov 2,260 AO
20 Karen Khachanov 2,245 AO
21 Felix Auger-Aliassime 2,216 Atp.C? AO
22 Christian Garin 2,170 Del AO
23 Alex de Minaur 1,860 Ant AO
24 Borna Coric 1,855 AO
25 John Isner 1,850 Del AO
26 Dusan Lajovic 1,785 Atp.C AO
27 Casper Ruud 1,739 AO
28 Benoit Paire 1,738 Atp.C AO
29 Taylor Fritz 1,670 AO
30 Ugo Humbert 1,646 AO
31 Filip Krajinovic 1,628 AO
32 Daniel Evans 1,589 AO
33 Lorenzo Sonego 1,568 AO
34 Hubert Hurkacz 1,518 Del AO
35 Adrian Mannarino 1,516 Del AO
36 Jan-Lennard Struff 1,450 Ant Atp.C AO
37 Jannik Sinner 1,444 AO
38 John Millman 1,421 AO
39 Reilly Opelka 1,402 Del AO
40 Nikoloz Basilashvili 1,395 Ant AO
41 Kei Nishikori 1,345 Atp.C AO
42 Marin Cilic 1,325 AO
43 Guido Pella 1,310 Atp.C AO
44 Miomir Kecmanovic 1,308 Ant AO
45 Nick Kyrgios 1,170 AO
46 Albert Ramos-Vinolas 1,165 AO
47 Richard Gasquet 1,145 AO
48 Kyle Edmund 1,085 AO
49 Tennys Sandgren 1,081 AO
50 Alexander Bublik 1,070 Ant AO
51 Jordan Thompson 1,068 AO
52 Alejandro Davidovich Fokina 1,066 AO
53 Sam Querrey 1,065 Del AO
54 Tommy Paul 1,065 Del AO
55 Marton Fucsovics 1,062 AO
56 Yoshihito Nishioka 1,062 Atp.C AO
57 Laslo Djere 1,058 Ant AO
58 Aljaz Bedene 1,045 AO
59 Frances Tiafoe 1,030 Del AO
60 Pablo Andujar 1,024 Del AO
61 Vasek Pospisil 1,006 Del AO
62 Jo-Wilfried Tsonga 1,005
63 Gilles Simon 1,005 AO
64 Feliciano Lopez 998 AO
65 Fernando Verdasco 975
66 Dominik Koepfer 921 AO
67 Pablo Cuevas 917 AO
68 Jiri Vesely 913 Ant AO
69 Ricardas Berankis 889 AO
70 Lucas Pouille 880
71 Cameron Norrie 877 Del AO
72 Steve Johnson 870 AO
73 Marcos Giron 869 AO
74 Stefano Travaglia 869 Ant AO
75 Jeremy Chardy 860 Ant AO
76 Salvatore Caruso 843 Ant AO
77 Corentin Moutet 838 AO
78 Egor Gerasimov 834 Ant AO
79 Juan Ignacio Londero 832 AO
80 Marco Cecchinato 828 AO
81 Kevin Anderson 825 AO
82 Federico Delbonis 825 AO
83 Pierre-Hugues Herbert 812 Ant AO
84 Thiago Monteiro 804 Del AO
85 Pedro Martinez 800 AO
86 Emil Ruusuvuori 796 Ant AO
87 Lloyd Harris 793 AO
88 Norbert Gombos 789 AO
89 Mikhail Kukushkin 776 AO
90 Joao Sousa 776 AO
91 Federico Coria 775 AO
92 Attila Balazs 774 AO
93 Radu Albot 772 Ant AO
94 Mikael Ymer 763 AO
95 Soonwoo Kwon 752 Del AO
96 Dennis Novak 737 Atp.C AO
97 Roberto Carballes Baena 731 AO
98 Philipp Kohlschreiber 729
99 Yannick Hanfmann 728 AO
100 Gianluca Mager 725 Del AO
101 Andrej Martin 724 Del AO
102 Yuichi Sugita 713 AO
103 James Duckworth 701 AO
104 Yasutaka Uchiyama 696 AO
128 Lorenzo Musetti 509 AO.Q Istan
141 Carlos Alcaraz 464 AO.Q Istan
189 Mikael Torpegaard 340 14,55 AO.Q
472 Holger Vitus Nodskov Rune  75 14,41 Mana Bres?
730 Eric Vanshelboim 27 13,64 Mon
1106 August Holmgren 7 13,59
1639T Elmer Møller 1 13,14
D55* Frederik Løchte Nielsen 1,790 14,19 Ant Melb AO
Christian Sigsgaard 14,09

*) Ved Frederik Løchte Nielsen omfatter både rangering og turneringer kun double, hvor han i starten af 2021 spiller sammen med no. 57 Nikola Cacic


ITF World Tennis Tour

Efter januar 2020 optjenes kun point til ITF-ranglisten i kvalifikationen ved $15/25 turneringer. Derfor opdateres danske spilleres ITF-point ikke fremover. Link til reglerne.
Eventuelle tilmeldinger til disse turneringer vil så vidt muligt fremgå under WTA/ATP-ranglisterne..

Deadlines – standard Uge1 Uge2 Uge3 Uge4 Uge5 Uge6 Uge7 Uge8 Uge9
Entry   torsdag 17-dec 24-dec 31-dec 07-jan 14-jan 21-jan 28-jan 04-feb 11-feb
Withdrawal tirsdag 22-dec 29-dec 05-jan 12-jan 19-jan 26-jan 02-feb 09-feb 16-feb
Freeze torsdag 31-dec 07-jan 14-jan 21-jan 28-jan 04-feb 11-feb 18-feb 25-feb
Start   mandag 04-jan 11-jan 18-jan 25-jan 01-feb 08-feb 15-feb 22-feb 01-mar

 


ITF World Tennis Tour Juniors (udvalgte) – pr. 21. december 2020 (UTR pr. 21. december)

No. Girls Årg. Point UTR Uge01 Uge02 Uge03 Uge04
182 Clarine Lerby (NED) 2003 362,00 10,18
376 Johanne Christine Svendsen 2004 185,00 10,66 J4Frankf J5Off
680 Rebecca Munk Mortensen 2005 93,75 10,03 J4Frankf
827 Natacha Schou 2004 70,50 9,58
1443 Zoe Du Pasquier Jensen 2005 23,25 8,39 J5Of.Q
1602 Charlotte Mosbaek Ellegaard 2003 18,25 8,79
1703 Emilie Just-Bomholt 2005 15,50 9,11
1714 Nina Vicic 2002 15,50 8,17
1828 Wilma Krebs Hyllested 2005 13,25 8,77
1874 Cirkeline Lundberg 2003 12,00 8,67
1996 Divine Dasam Nweke 2004 10,00 7,92P
2127 Laura Brunkel 2006 8,50 7,65 J5Of.A3
2433 Mille Moerk 2006 5,00 8,31
2753 Anna Aagaard Nielsen 2002 2,75 8,27
2753 Anna Tang 2004 2,75 8,51
2753 Cecilie Wiche 2002 2,75 8,24
2892 Olivia Thiemke 2003 2,25 7,75
3147 Nikoline Gullacksen 2002 1,75 8,29
3147 Therese Harboe Holst 2006 1,75 7,80
3222 Katerina Norup Hansen 2002 1,50 8,12
Victoria Ilena Andersen 2003 8,74
Emma Kamper Malmkjær 2004 8,46
Annelieke Saustrup Steenhuisen 2005 8,25
Freja Løvberg 2005 8,20
Frederikke Alberte Pape 2006 8,18
Sarafina Olivia Hansen 2005 8,04
Cecilie Agerbek Fridthjof 2007 7,27
Augusta Lucia Grau Kristensen 2008 6,87
Chili Alberthe Emelie Jensen 2006 6,87
Sarah Suljadzic 2006 6,82
Liva Kornelia Mortensen 2005 6,77
Ophelia Mille Ruus 2006 6,66
Lucca Ingildsen 2006 6,65
Carla Valentin Jensen 2006 5,92


J1, J2, J3, J4, J5 = Grade 1-5. JA=Grade A

Deadlines – standard Uge1 Uge2 Uge3 Uge4 Uge5 Uge6 Uge7 Uge8 Uge9
Entry   tirsdag 15-dec 22-dec 29-dec 05-jan 12-jan 19-jan 26-jan 02-feb 09-feb
Withdrawal tirsdag 22-dec 29-dec 05-jan 12-jan 19-jan 26-jan 02-feb 09-feb 16-feb
Freeze onsdag 30-dec 06-jan 13-jan 20-jan 27-jan 03-feb 10-feb 17-feb 24-feb
Start   mandag 04-jan 11-jan 18-jan 25-jan 01-feb 08-feb 15-feb 22-feb 01-mar

 

Indtil videre er Entry deadline forkortet til 20 dage før turneringen starter.
i J2 og højere (j1, JA, JB1, JB2) optjenes point som J3/JB3 , hvis andet ikke bestemmes.
Deltager antal begrænset til 32 i kval, 32 i hovedturnering og 24 par i doubles.

No. Boys Årg. Point UTR Uge01 Uge02 Uge03 Uge04
2 Holger Vitus Nødskov Rune 2003 2663,75 14,41
59 Elmer Møller 2003 712,5 13,14
249 Oskar Brostrøm Poulsen 2002 234,25 12,10
830 Richard Biagiotti 2003 53,75 11,43
1121 Felipe Mikkelsen 2002 30,75 11,18
1196 Julius Kostopoulos 2003 27,00 10,82
1217 Caspar Jalili Mikkelsen 2003 26,00 11,76
1389 Valdemar Frederik Pape 2003 19,50 11,69
1499 Asger Emil Ildor 2003 16,00 9,82
1612 Yakup Uzunel 2005 13,25 10,23
1682 Rasmus Egehus 2003 11,75 10,26
1897 Ervin Mesic 2004 7,75 10,80
2597 Tobias Bo Kudsk 2002 2,00
2957 Mikkel Ballisager 2003 0,75 10,17
Lukas Goldstein Wendelboe 2002 11,24
Alexander Garde 2002 10,74
Philip Bonke 2002 10,70
Alexander Stage 2002 10,67
Niklas Nordahl Jensen 2004 10,59
Theodor Boisen 2002 10,38
Emil Demetriou 2004 10,26
Cornelius Alexander Shalmi 2005 9,97
Christopher Garde 2005 9,96
Oliver Steines 2006 9,42
Alexander Nordal Clausen 2006 8,77
Christoffer Thielsen 2007 8,67
Lucas Christmas Møller 2007 8,64
Emmanuel Grau Kristensen 2007 8,47