På forhånd havde de færreste formentlig forestillet sig, at Kristina Mladenovic eller Petra Kvitova ville deltage i finalen ved Ladies Trophy i St. Petersburg, idet ingen af dem havde vundet ret mange kampe på det senest.

Mladenovic havde som ofte nævnt tabt 15 single-kampe i træk, og Petra Kvitova havde inden turnering blot vundet en enkelt kamp i 2018 mod Mirjana Lucic-Baroni (CRO), som trak sig efter 1. sæt i Sydney, hvorefter Kvitova tabte til Camila Giorgi (ITA), og ved Australian Open tabte Kvitova i 1. runde 8-10 i 5. sæt til Andrea Petkovic (GER).

Ikke desto mindre har de begge spillet sig frem til finalen i St. Petersburg, hvor de kan følges på TV2 Sport søndag kl. 1430.

Finalen ved Taiwan Open mellem Timea Babos (HUN) og Kateryna Kozlova (UKR) kan følges kl. 0600 på WTATV og TV2 Play 2.


Genveje:

#WTAChallenger, #ATPChallenger, #ITFLiveCentre, #ITFMen, #ITFWomen, #ITFJunior, #TEJunior, #Danske


WTA Premier, St. Petersburg Ladies Trophy (RUS) – Hardcourt
Tidsforskel: cet +2 timer

R32 (udvalgte)

(1) Caroline Wozniacki (DEN) – bye
(WC) Anastasia Potapova (RUS) vs. Tatjana Maria (GER) 6-2, 6-4
Alize Cornet (FRA) vs. Mona Barthel (GER) 6-3, 7-5
(8) Daria Kasatkina (RUS) vss. (Q) Viktoria Kuzmova (SVK) 1-6, 6-4, 6-1
(4) Kristina Mladenovic (FRA) – bye
Dominika Cibulkova (SVK) vs. Sorana Cirstea (ROU) 7-5, 6-2
Katerina Siniakova (CZE) vs. Donna Vekic (CRO) 6-3, 2-6, 6-4
Ekaterina Makarova (RUS) vs. (6) Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) 6-4, 6-4
(5) Julia Goerges (GER) vs. Maria Sakkari (GRE) 6-2, 7-6(5)
(Q) Roberta Vinci (ITA) vs. (Q) Tereza Martincova (CZE) 6-2, 6-2
(Q) Elena Rybakina (RUS) vs. Timea Bacsinszky (SUI) 6-4, 6-3
(3) Caroline Garcia (FRA) – bye
(WC) Petra Kvitova (CZE) vs. (7/WC) Elena Vesnina (RUS) 6-2, 6-0
Irina-Camelia Begu (ROU) vs. (LL) Andrea Petkovic (GER) 7-6(5), 6-1
(WC) (197) Vera Zvonareva (RUS) vs. Kiki Bertens (NED) 6-4, Ret’d
(2) Jelena Ostapenko (LAT) – bye

1/8-finale (udvalgte)
(1) Caroline Wozniacki (DEN) vs. (WC) Anastasia Potapova (RUS) 6-0, 6-1
(8) Daria Kasatkina (RUS) vs. Alize Cornet (FRA) 7-5, 7-5
(4) Kristina Mladenovic (FRA) vs. Dominika Cibulkova (SVK) 6-4, 6-4
Katerina Siniakova (CZE) vs. Ekaterina Makarova (RUS) 7-6(7), 7-5
(5) Julia Goerges (GER) vs. (Q) Roberta Vinci (ITA) 7-5, 6-0
(Q) Elena Rybakina (RUS) vs. (3) Caroline Garcia (FRA) 4-6, 7-6(6), 7-6(5)
(WC) Petra Kvitova (CZE) vs. Irina-Camelia Begu (ROU) 6-3, 1-6, 6-1
(2) Jelena Ostapenko (LAT) vs. (WC) Vera Zvonareva (RUS) 7-6(6), 6-3

Kvartfinale
(8) Daria Kasatkina (RUS) vs. (1) Caroline Wozniacki (DEN) 7-6(2), 6-3
(4) Kristina Mladenovic (FRA) vs. Katerina Siniakova (CZE) 6-4, 6-3
(5) Julia Goerges (GER) vs. (Q) Elena Rybakina (RUS) 6-3, 6-3
Petra Kvitova (CZE) vs. (2) Jelena Ostapenko (LAT) 6-0, 6-2

Semifinale:
(4) Kristina Mladenovic (FRA) vs. (8) Daria Kasatkina (RUS) 3-6, 6-3, 6-2
(WC) Petra Kvitova (CZE) vs. (5) Julia Goerges (GER) 7-5, 4-6, 6-2

Finale:
(WC) Petra Kvitova (CZE) vs. (4) Kristina Mladenovic (FRA) 6-1, 6-2

Den komplette schedule findes på http://www.wtatennis.com/tournament/2018-st-petersburg-russia-1086#orderofplay


WTA International Taiwan Open, Taipei (TPE) – Hardcourt
Tidsforskel: cet +7 timer

Q32: Cornelia Lister (SWE) vs. [12] Ankita Raina (IND) 2-6, 0-6 (lørdag)

R32
Ana Bogdan (ROU) vs. (1) Shuai Peng (CHN) 6-4, 6-1
(WC) Eugenie Bouchard (CAN) vs. Lin Zhu (CHN) 1-6, 7-5, 2-0 Ret’d
Yafan Wang (CHN) vs. Risa Ozaki (JPN) – 6-2, 6-4
(8) Pauline Parmentier (FRA) vs. Kurumi Nara (JPN) 1-6, 6-4, 6-1
(4) Timea Babos (HUN) vs. Arina Rodionova (AUS) 6-3, 6-2
(Q) Dalila Jakupovic (SLO) vs. (Q) Lizette Cabrera (AUS) 6-0, 6-1
Johanna Larsson (SWE) vs. (LL) Jing-Jing Lu (CHN) 6-3, 6-2
(7) Magda Linette (POL) vs. (Q) Xinyun Han (CHN) 6-2, 6-0
(6) Zarina Diyas (KAZ) vs. (Q) Anna Blinkova (RUS) 6-2, 7-5
Monica Niculescu (ROU) vs. Ons Jabeur (TUN) 6-1, 4-0 Ret’d
Sabine Lisicki (GER) vs. (Q) Yuxuan Zhang (CHN) 6-3, 1-6, 7-6(3)
Nao Hibino (JPN) vs. (3) Samantha Stosur (AUS) 7-6(6), 6-2
(5) Yulia Putintseva (KAZ) vs. Junri Namigata (JPN) 6-2, 6-4
(WC) Kai-Chen Chang (TPE) vs. (WC) Ya-Hsuan Lee (TPE) 7-5, 6-2
Ying-Ying Duan (CHN) vs. Miyu Kato (JPN) 6-2, 4-6, 7-5
Kateryna Kozlova (UKR) vs. (2) Shuai Zhang (CHN) 6-2, 6-4

1/8-finale
(WC) Eugenie Bouchard (CAN) vs. Ana Bogdan (ROU) 7-5, 7-5
Yafan Wang (CHN) vs. (8) Pauline Parmentier (FRA) 6-3, 6-3
(4) Timea Babos (HUN) vs. (Q) Dalila Jakupovic (SLO) 6-3, 4-6, 6-2
(7) Magda Linette (POL) vs. Johanna Larsson (SWE) 6-1, 6-7(4), 7-6(3)
Monica Niculescu (ROU) vs. (6) Zarina Diyas (KAZ) 6-0, 1-6, 6-4
Sabine Lisicki (GER) vs. Nao Hibino (JPN) 6-4, 6-1
(5) Yulia Putintseva (KAZ) vs. (WC) Kai-Chen Chang (TPE) 6-3, 7-6(3)
Kateryna Kozlova (UKR) vs. Ying-Ying Duan (CHN) 3-6, 6-2, 7-6(4)

Kvartfinale:
Yafan Wang (CHN) vs. Eugenie Bouchard (CAN) 6-4, 6-0
(4) Timea Babos (HUN) vs. (7) Magda Linette (POL) 6-1, 6-3
Sabine Lisicki (GER) vs. Monica Niculescu (ROU) 4-6, 6-4, 6-4
Kateryna Kozlova (UKR) vs. (5) Yulia Putintseva (KAZ) 7-5, 6-3

Semifinale:
(4) Timea Babos (HUN) vs. Yafan Wang (CHN) 6-3, 6-4
Kateryna Kozlova (UKR) vs. Sabine Lisicki (GER) 7-5, 6-4

Finale:
(4) Timea Babos (HUN) vs. Kateryna Kozlova (UKR) 7-5, 6-1

Den komplette schedule findes på http://www.wtatennis.com/tournament/2018-taipei-city-chinese-taipei-1096#orderofplay


Davis Cup (2-4. februar)

Livescore: http://live.daviscup.com/en/

World Group
TV-dækning: https://video.daviscup.com/

Frankrig vs. Holland 3-1
Japan vs. Italien 1-3
Spanien vs. Great Britain 3-1
Australien vs. Tyskland 1-3
Kazakstan vs. Schweiz 4-1
Kroatien vs. Canada 3-1
Serbien vs. USA 1-3
Belgien vs. Ungarn 3-2

Group I Europe/Africa (udvalgte)

Ukraine vs. Sverige 2-3
Sergiy Stakhovsky vs. Mikael Ymer 6-7(6), 2-6
Artem Smirnov vs. Elias Ymer 2-6, 3-6
Denys Molchanov/Stakhovsky vs. Markus Eriksson/Andreas Siljeström 7-6(4), 4-6, 6-2
Sergiy Stakhovsky vs. Elias Ymer 6-4, 6-4
Artem Smirnov vs. Mikael Ymer 4-6, 2-6

TV-dækning: https://www.tennisplay.se/svtf

Group II Europe/Africa (udvalgte)
Ingen TV-dækning

Egypten vs. Norge 4-0
Danmark vs. Irland 4-1
Tunesien vs. Finland 2-3
Litauen vs. Estland 3-1

Næsten alle kampe fra ovennævnte turneringer kan desuden følges på livestream hos bettingtjenester (Bet365, Unibet mv.)Livescore, Completed matches, Live Draws, Schedule for aktuelle WTA og ATP (incl. Challengers) findes på http://www.protennislive.com/LSHD/main.html?year=2017&tour=1&lang=en&ref=http%3A//www.atpworldtour.com/


ATP Challengers (Uge 5)

$125.000, Dallas, TX (USA) – Combo | S | D | QS | QD | OOP
Tidsforskel: cet -7 timer

R32
[1] (24) Kei Nishikori (JPN) vs. (238) Dennis Novikov (USA) 6-3, 6-3
[3] (91) Taylor Harry Fritz (USA) vs. (Q) (329) Inigo Cervantes (ESP) 6-2, 5-7, 6-1

1/8-finale:
Kei Nishikori (JPN) vs. (182) Matthias Bachinger (GER) 4-6, 6-4, 6-4
[3] (91) Taylor Harry Fritz (USA) vs. (220) Bradley Klahn (USA) 6-4, 2-6, 7-6(2)

Kvartfinale: (start torsdag 1700cet)
[1] (24) Kei Nishikori (JPN) vs. (LL) (295) Dominik Koepfer (GER) 7-6(3), 6-3
(235) Jason Jung (TPE) vs. (212) Miomir Kecmanovic (SRB) 6-1, 6-1
(190) Denis Kudla (USA) vs. [3] (91) Taylor Harry Fritz (USA) 6-3, 6-3
(186) Mackenzie McDonald (USA) vs. [7] (131) Tim Smyczek (USA) 6-4, 6-2

Semifinale
[1] (24) Kei Nishikori (JPN) vs. (235) Jason Jung (TPE) 6-4, 6-4
(186) Mackenzie McDonald (USA) vs. (190) Denis Kudla (USA) 6-4, 6-4

Finale
[1] (24) Kei Nishikori (JPN) vs. (186) Mackenzie McDonald (USA) 6-1, 6-4

 

$75.000, Burnie (AUS) – Combo | S | D | QS | QD | OOP
Tidsforskel: cet +10 timer

Finale: [5] (215) Stepane Robert (FRA) vs. (313) Daniel Altmaier (GER) 6-1, 6-2

€43.000+Quimper (FRA) – Combo | S | D | QS | QD | OOP

[5] (134) Quentin Halys (FRA) vs. (169)Alexey Vatutin (RUS) 6-3, 7-6(1)

Livestream: https://livestream.com/ATP

<< tilbage


Andre udvalgte turneringer

ITF Live Centre
(Overview Live ScoresLivestreams)

Herover links til aktuelle ITF Pro Circuit turneringer, som kan følges på live.itftennis.com
Opret eventuelt egen profil, og vælg hvilke spillere og/eller turneringer, der ønskes fulgt.
Findes også som App ITF Pro Circuit

<< tilbage


ITF Men (udvalgte uge 5)

$15.000, GD TENNIS CUP, Antalya (TUR) – Hardcourt
Tidsforskel: cet +2 timer

Q64: Jesper Andi Jørgensen (DEN) vs. Igor Solomatin (UKR) 6-4, 6-2
Q32: Jesper Andi Jørgensen vs. (1765) Rimpei Kawakami (JPN) 6-4, 4-6, 2-6 (søndag)


$15.000, V ITF PAGUERA PRO CIRCUIT, Mallorca (ESP) – Grus

Q64:
(WC) Simon Raagaard (DEN) vs. [3] (821) Sergio Martos Gornes (ESP) 4-6, 3-6 (søndag)
Joen Moth-Poulsen (DEN) vs. Tom Clavel (NED) 2-6, 3-6 (søndag)

<< tilbage


ITF Women (udvalgte uge 5)

$100.000, DOW TENNIS CLASSIC, Midland, MI (USA) – Hardcourt
Tidsforskel: cet -6 timer
Livestream (CC + C5): http://live.itftennis.com/en/live-streams/

Singles Kvalifikation

QFi (udvalgte)
[3] (218) Ulrikke Eikeri (NOR) vs. [7] (252) Usue Maitane Arconada (USA) 6-3, 5-7, 6-1

Singles hovedturnering

R32:
(148) Rebecca Peterson (SWE) vs. (Q) (218) Ulrikke Eikeri (NOR) 6-1, 6-3
(136) Julia Boserup (USA) vs. (Q) (314) Jovana Jaksic (SRB) 6-7(7), 6-2, 6-3

1/8-finale (start torsdag 1600cet)
Rebecca Peterson vs. (WC) vs. (620) Jessica Pegula (USA) 7-5, 6-4
[3] (90) Madison Brengle (USA) vs. (136) Julia Boserup (USA) 6-2, 6-1

Kvartfinale:
[1] (44) Mihaela Buzarnescu (ROU) vs. Rebecca Peterson vs. (WC) 7-6(5), 4-6, 6-3

Finale:
[3] (90) Madison Brengle (USA) vs. (147) Jamie Loeb (USA) 6-1, 6-2

Doubles

1/8-finale: Julia Boserup (USA)/Lesley Kerkhove (NED) vs. (4) Jacqueline Cako/Caitlin Whoriskey (USA) 6-3, 4-6, [10-3]
Kvartfinale: Kaitlyn Christian/Sabrina Santamaria (USA) vs. Julia Boserup/Kerkhove (NED) 6-3, 7-6(3)


$60.000, Caterpillar Burnie International, Burnie (AUS) – Hardcourt
Tidsforskel: cet +10 timer
Livestream: http://live.itftennis.com/en/live-streams/

R32 (udvalgte)
(WC) (302) Zoe Hives (AUS) vs. [3] (149) Patty Schnyder (SUI) 6-1, 6-2
(521) Marta Kostyuk (UKR) vs. [5] (188) Irina Khromacheva (RUS) 6-3, 7-5
(Q) (377) Jennifer Elie (USA) vs. (227) Laura Robson (GBR) 7-5, 4-6, 7-6(10)
(Q) (580) Xiyu Wang (CHN) vs. [2] (128) Barbora Krejcikova (CZE) 6-3, 3-6, 7-5

1/8-finale (udvalgte)
(521) Marta Kostyuk (UKR) vs. (Q) (377) Jennifer Elie (USA 3-6, 7-5, 7-5

Kvartfinale
(521) Marta Kostyuk (UKR) vs. (Q) (580) Xiyu Wang (CHN) 6-1, 6-1

Semifinale
[1] (115) Viktorija Golubic (SUI) vs. [4] (168) Olivia Rogowska (AUS) 6-7(3), 6-0, 6-2
(521) Marta Kostyuk (UKR) vs. (WC) (302) Zoe Hives (AUS) 4-6, 6-2, 6-2

Finale: (521) Marta Kostyuk (UKR) VS. [1] (115) Viktorija Golubic (SUI) 6-4, 6-3

<< tilbage


ITF Junior (udvalgte uge 5)

Grade 5, Stavanger ITF (NOR) – Hardcourt

Boys singles kvalifikation

Q32:
(WC) Mads Tagesen (DEN) vs. Younes Djouder (FRA) 4-6, 3-6 (søndag)
Marcus Gram Petersen (DEN) vs. Arslanbek Temirhanov (SWE) 3-6, 4-6 (søndag)

Boys singles hovedturnering

R32: (1171) Carl Emil Overbeck (DEN) vs. (LL) Josef Southcombe (GBR) 6-1, 6-2
1/8-finale: Carl Emil Overbeck vs. [2] (486) Joachim Andreas Schaefer NOR) 5-7, 6-7(3) (onsdag)

Boys doubles

1/8-finale
Marcus Gram Petersen (DEN)/Jesse De Jager (NED) vs. (3) Carl Gustafsson/Karl Fredrik Utheim (SWE) 6-7(0), 6-3, [4-10]
Mads Tagesen (DEN)/Allaksey Matsiush (BLR) vs. Jonathan Berling/Christopher Borresen (NOR) 0-6, 7-5, [7-10]
Carl Emil Overbeck (DEN)/Tim Riedel (GER) vs. (4) Lars Minsaas/Joachim Andreas Schaefer (NOR) 7-6(5), 1-6, [7-10]

Girls singles kvalifikation

Q32: (WC) [1] (907) Alisha Ali Hussain (DEN) – bye
Q16: Alisha Ali Hussain vs. Emilia Valentinsson (SWE) 6-2, 6-4
QFi: Alisha Ali Hussain vs. Dana Heimen (GER) 3-6, 6-1, 6-0

Girls singles hovedturnering

R32:
[3] (934) Olivia Gram (DEN) vs. (2321) Emely Kahrs (NOR) 6-3, 6-3
[2] (907) (Q) Alisha Ali Hussain (DEN) vs. Emma Cecilie Sorensen (NOR) 6-3, 6-0

1/8-finale:
Olivia Gram vs. (1755) Fanny Norin (SWE) 4-6, 6-1, 6-0
Alisha Ali Hussain vs. (1906) Astrid Cirotte (FRA) 6-4, 6-3

Kvartfinale:
Olivia Gram vs. (Q) Alicia Dudeney (GBR) 6-4, 7-6(3)
Alisha Ali Hussain vs. (WC) Vera Alenicheva (RUS) 6-4, 6-4

Semifinale:
Olivia Gram vs. [1] (768) Anika Jaskova (SVK) 6-1, 4-6, 6-2
Alisha Ali Hussain vs. (1697) Adeline Flach (USA) 6-4, 5-7, 5-7

Finale: Olivia Gram vs. (1697) Adeline Flach (USA) 6-3 3-6 6-1

Girls doubles

1/8-finale: (1) Olivia Gram (DEN)/Anika Jaskova (SVK) – bye
Kvartfinale: Olivia Gram/Anika Jaskova vs. Alicia Dudeney (GBR)/Fanny Norin (SWE) 6-4, 4-6, [10-5]
Semifinale: Olivia Gram/Anika Jaskova vs. (3) Dariia Monakhova/Veronika Solovyeva (RUS) 4-6, 3-6

<< tilbage


Tennis Europe (udvalgte uge 5)

2018 Tennis Europe Winter Cups by HEAD (EM for hold)

Zone C G14, Rakovnik (CZE) – Kvalifikation 2-4. februar

Tjekkiet: Linda Noskova, Barbora Palicova, Linda Fruhvirtova
Østrig: Lara Nedelikovic, Claudia Gasparovic, Nina Plihal
Portugal: Matilde Jorge, Mafalda Guedes, Rita Trocado
Cypern: Klio Maria Ioannou, Meril Sonakin, Daphney Koutsofta
Danmark: Zoe Du Pasquier Jensen, Divine Dasam Nweke, Johanne Christine Svendsen
Polen: Ada Piestrzynska, Rozalia Gruszczynska, Zuzanna Kubacha
Spanien: Emma Sanchez, Laura Guberna Arraiza, Berta Gutierrez Saiz
Tyskland: Sarah Mueller, Joelle Lilly Sophie Steur, Mia Mack

Kvartfinale

Tjekkiet vs. Østrig 3-0
Portugal vs. Cypern 3-0

Danmark vs. Polen 1-2
WS2: Johanne Christine Svendsen vs. Zuzanna Kubacha 0-6, 6-3, 6-4
WS1: Divine Dasam Nweke vs. Rozalia Gruszczynska 2-6, 4-6
WD: Zoe/Johanne vs. Kubacha/Gruszczynska 2-6, 4-6

Spanien vs. Tyskland 0-3

Semifinale

Tjekkiet vs. Portugal 3-0
Polen vs. Tyskland 2-1

Finale: Tjekkiet vs. Polen 2-0

3/4. plads: Tyskland vs. Portugal 3-0

Consolation

Østrig vs. Cypern 3-0

Danmark vs. Spanien 2-1
WS2: Johanne Christine Svendsen vs. BertaGutierrez Saiz 6-3, 6-4
WS1: Zoe Du Pasquier Jensen vs. Emma Sanchez 6-3, 3-6, 3-6
WD: Divine/Johanne vs. Laura Guberna Arraiza/Emma Sanchez 3-6, 6-1, [13-10]

Danmark vs. Østrig 2-0
WS2: Johanne Christine Svendsen vs. Nina Pliahl 6-4, 6-2
WS1: Divine Dasam Nweke 6-1, 2-6, 6-4
WD: Ikke spillet

Spanien vs. Cypern 2-1


Zone C B16, Bergen op zoom (NED) – Kvalifikation 2-4. februar

Ukraine: Oleksiy Shestakov, Illya Sarafyn, Volodymyr Zakharov
Holland: Guy Den Ouden, Fons Van Sambeek, ThijmenLoof
Danmark: Tobias Bo Kudsk, Elmer Møller, Holger Vitus Nødskov Rune
Cypern: Photos Photiades, Vladimiros Adamou, Antreas Djakouris
Great Britain: Jack Pinnington Jones, Joel Pierleoni, Felix Gill
Norge: Max Bakken, Jacob Krefting, Felix Nordby
Italien: Lorenzo Musetti, Leonardo Malgaroli, Lorenzo Rotoli
Kroatien: Ivan Karlo Ban, Karlo Krolo, Borna Devald

Kvartfinale

(1) Ukraine vs. Holland 0-3

(3-4) Danmark vs. Cypern 3-0
MS2: Elmer Møller vs. Antreas Djakouris 6-1, 7-6(2)
MS1: Holger Vitus Nødskov Rune vs. Photos Photiades 6-2, 6-1
MD: Tobias/Holger vs. Djakouris/Vladimiros Adamou 6-4, 6-3

(3/4) Great Britain vs. Norge 3-0
(2) Italien vs. Kroatien 3-0

Semifinale

Danmark vs. Holland 0-2
MS2: Elmer Møller vs. Fons Van Sambeek 3-6, 6-3, 3-6
MS1: Holger Vitus Nødskov Rune vs. Guy Den Ouden 6-1, 4-6, 5-7
MD: Ikke spillet

Italien vs. Great Britain 2-1

Finale: Holland vs. Italien 2-1

3/4-plads: Danmark vs. Great Britain 2-1
MS2: Elmer Møller vs. Felix Gill 5-7, 4-6
MS1: Holger Vitus Nødskov Rune vs. Jack Pinningham Jones 6-3, 7-5
MD: Elmer/Tobias vs. Gill/Pinningham Jones 6-4, 7-6(6)

Consolation

Norge vs. Kroatien 0-3
(1) Ukraine vs. Cypern 2-1

Finale: Ukraine vs. Kroatien 1-2
Play-off: Norge vs. Cypern 2-1


Da Tennisavisen ikke automatisk modtager notifikationer, når Danske spillere deltager i turneringer under Tennis Europe, kan man gøre opmærksom på det i en email til adressen “dagensKampe” hos tennisavisen.dk

Informationerne stilles desuden til rådighed for Tennisavisens samarbejdspartnere på Facebook, “Tennissnak” og “Caroline Wozniacki & WTA Update“.
Resultater i internationale turneringer for udvalgte Danske spillere fremgår efterfølgende hos Dansk Tennis Forbund, hvor der vil være link til eventuel omtale hos Tennisavisen.

<< tilbage


Danske turneringer (udvalgte)

Individuelle turneringer: http://legacy.tennis.dk/turneringsprogram.aspx#

DH Inde: https://tennis.dk/spiller/turneringer/holdturneringer/head-dh-inde/
Detaljeret program herrerDetaljeret program damer

Unioners holdturneringer: http://legacy.tennis.dk/htap.aspx

Ranglister: https://tennis.dk/spiller/ranglister/

<< tilbage